דגל מדינה

מגדל אייפל

עדכון אחרון: 14/10/2023

מבנים היסטוריים

מגדל אייפל הוא אחד המונומנטים הכי מזוהים עם העיר פריז ובין האתרים הכי מתויירים בעולם כולו. מדובר במגדל ברזל בגובה של 330 מטרים המחולקים לשלוש קומות עם 1665 מדרגות. המגדל נבנה בשנת 1889 על ידי המהנדס והאדריכל גוסטב אייפל, שעל שמו גם נקרא המגדל.

המגדל המפורסם, שאין אדם בעולם שלא מכיר את שמו, מהווה אטרקציה תיירותית עיקרית בלב פריז והפך להיות חלק בלתי נפרד מהנוף שלה, עד לרמה שהוא מהווה את סמל העיר. הוא מושך אליו כ-6 מיליון מבקרים כל שנה שמחשיבים אותו לאחד האזורים הכי רומנטיים ופוטוגניים בעיר כולה.

קרא עוד

המגדל עבר שינויים במהלך השנים ששינו את גובהו הסופי והאמת היא שרק במרץ 2022 התווספה לו אנטנת רדיו חדשה, שהוסיפה לו עוד 6 מטרים לגובה הכללי, שכיום עומד על 330 מטרים.

המגדל שנבנה בשנת 1889 נחשב באותה התקופה למגדל הגבוה בעולם והחזיק בשיא הזה במשך כמעט 70 שנה, עד לשנת 1958. כיום המגדל נמצא במקום ה-32 ברשימת המבנים הגבוהים בעולם. בראש המגדל באזור התצפית ניתן להתרשם מהרשימה הזאת שמוצגת סביב כל הקומה.

מגדל אייפל תוכנן בהתחלה להיבנות בברצלונה שבספרד, אך בסוף הוחלט להיבנות בפריז לטובת התערוכה העולמית של פריז שהייתה צריכה להתקיים בשנת 1889, לציון 100 שנים למהפכה הצרפתית. גוסטב אייפל הועמד בפני אתגר רציני, שכן הוא התחייב לסיים את המגדל בזמן לתערוכה. בסופו של דבר עמד במילתו ולאחר שנתיים, חודשיים וחמישה ימים המגדל עמד מוכן בזמן לתערוכה העולמית של פריז.

לפני שהמגדל קיבל את אישור הבנייה שלו היו לו המון מתנגדים ביניהם אנשי רוח, סופרים, מצוטטים ומדינאים שלא אהבו את הנראות של המגדל. הם טענו שהמבנה החד העשוי כולו מברזל לא משתלב בנוף הפריזאי ובאופי האדריכלי של העיר, שבעיקר מאופיינת במבני אבן מקושטים ומעוטרים. בנוסף היו חששות שאייפל לא יצליח לסיים את הבנייה בזמן לתערוכה וההשקעה הכספית של המגדל לא תניב פירות.

גם לאחר הקמת המגדל המתנגדים המשיכו להילחם וזה הגיע לכך שהמגדל כמעט פורק, עד שבשנת 1909 הוחלט להשתמש במגדל כתחנת אלחוט צבאית ובכך בעצם ניצל המגדל מהריסה.

למרות התנגדותם של הפריזאים לבניית המגדל הוא הניב תשואה רבה וההשקעה של בנייתו כוסתה כבר לאחר השנה הראשונה. ובכל זאת עדיין היו אנשים שטענו שהם לא מסוגלים לסבול את המראה המכוער של המגדל בנוף של פריז.

גוסטב אייפל שלא יכל לסבול את הביקורת נהג להתגורר בחדרון שבנה לעצמו בקצה המגדל ולהסתתר שם. החדרון היום מוצג לראווה כחלק מהשהות במגדל. רק בחלוף השנים הצרפתים הבינו את המשמעות של יתרון המגדל מבחינה תיירותית ומבחינה צבאית.

Play Video

מידע חשוב על מגדל אייפל

בתשלום?

סיור במגדל אייפל:

שעות הפתיחה במגדל אייפל:

כל ימות השבוע בין השעות 9:00-23:30

כתובת מגדל אייפל:

Champ de Mars, 5 Av. Anatole France 75007 Paris, France

אטרקציות נוספות באזור מגדל אייפל

שאנז אליזה

השאנז אליזה (Champs-Elyseés) היא אחת השדרות הכי מפורסמות בעולם, המאופיינת בעיקר בחנויות...
שאנז אליזה

דיסנילנד פריז

מי מאיתנו לא חלם בילדות להגיע אל הדיסנילנד, הלא הוא פארק החלומות לחובבי דיסני, בין אם ה...
דיסנילנד פריז

מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר הוא אחד המוזיאונים הכי חזקים, עתיקים וידועים בעולם ובעל אוסף אוצרות ואומנ...
מוזיאון הלובר
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}