דגל מדינה

מוזיאון הלובר

עדכון אחרון: 14/10/2023

מוזיאוני אומנות
מבנים היסטוריים

מוזיאון הלובר הוא אחד המוזיאונים הכי חזקים, עתיקים וידועים בעולם ובעל אוסף אוצרות ואומנות בין הגדולים והיקרים בו. הלובר הוא המוזיאון הגדול ביותר בפריז ומשתרע על פני שטח של 100 קילומטר רבוע, כאשר יותר מחצי משטחו מהווה משטח לתצוגות של פריטים. השהות במוזיאון אורכת בממוצע כשלוש שעות ומאוד תלויה בקצב האישי של כל אחד.

קרא עוד

המוזיאון ידוע בכך שהוא מציג את היצירות הכי מפורסמות של האמנים הכי מוכרים משלהי ההיסטוריה, לצד פרטי עתיקות יקרי ערך ממגוון מדינות העולם. בין היצירות הכי מפורסמות בעולם ובמוזיאון בכלל, ניתן להתרשם מהמונה ליזה שצייר ליאונרדו דה וינצ’י, והיא מקבלת קיר ענק של כבוד בתצוגה יחידה במרכז המוזיאון.

הלובר הוא מוזיאון האומנות הכי תיירותי ומבוקר בעולם ומדורג במקום השלישי ברשימת המוזיאונים הגדולים בעולם, לאחר מוזיאון המטרופוליטן שבניו יורק ומוזיאון ארמיטראז’ שבסנט פטרסבורג.

מבנה המוזיאון הראשוני קיים כבר מהמאה ה-12 לספירה, אך המבנה הנוכחי התפתח כחלק מארמון שהחל להיבנות במאה ה-16 לספירה בתקופת השלטון של פרנסואה הראשון. המבנה עבר המון שינויים ותוספות במהלך השנים והכניסה הראשית אליו שקיימת עד היום, פירמידת הזכוכית, נבנתה רק בשנת 1999. הכניסה הזו שמהווה כיום את מקור האור הטבעי העיקרי לכניסת המוזיאון (שכן מרבית המוזיאון שוכן מתחת לאדמה) נבנתה רק לאחר וויכוחים ממושכים מצד תושבי העיר שהתנגדו לרעיון האדריכלי של צורתה ועיצובה.

המוזיאון עצמו נוסד רק בשנת 1793, במטרה לשמש כחלל לתצוגות אומנות קבועות. עם הזמן הוא הפך להיות מקום מושבתם ויצירתם של אמני התקופה שהיו פוקדים את המוזיאון באופן קבוע. בתחילתו המוזיאון נפתח להמון רק פעם בשבוע בימי ראשון, ורק לאחר מכן הוא נפתח בכל ימי השבוע.

בתקופת הקיסרות הראשונה המוזיאון בכלל נקרא מוזיאון נפוליאון, על שמו של נפוליאון המפורסם שנהג לבזוז מדינות בטיוליו בעולם ולהביא את כל השלל לתצוגות במוזיאון. בזכות כמות היצירות ופריטי הערך הרבים שנפוליאון הביא למוזיאון, הוא נחשב למוזיאון הגדול בעולם באותה התקופה. עד היום יש אנשים שמתלוננים על כך שהלובר בנה את שמו על חשבון גניבת אוצרות ממדינות שונות. חלק מהאוצרות הללו הוחזרו למקורן במהלך השנים.

Play Video

מידע חשוב על מוזיאון הלובר

בתשלום?

סיור במוזיאון הלובר:

שעות הפתיחה במוזיאון הלובר:

ראשון, שני, רביעי, חמישי ושבת 9:00-18:00 | שישי 9:00-21:45 | שלישי המוזיאון סגור.

טלפון במוזיאון הלובר:

כתובת מוזיאון הלובר:

Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

אטרקציות נוספות באזור מוזיאון הלובר

שאנז אליזה

השאנז אליזה (Champs-Elyseés) היא אחת השדרות הכי מפורסמות בעולם, המאופיינת בעיקר בחנויות...
שאנז אליזה

דיסנילנד פריז

מי מאיתנו לא חלם בילדות להגיע אל הדיסנילנד, הלא הוא פארק החלומות לחובבי דיסני, בין אם ה...
דיסנילנד פריז

מגדל אייפל

מגדל אייפל הוא אחד המונומנטים הכי מזוהים עם העיר פריז ובין האתרים הכי מתויירים בעולם כו...
מגדל אייפל
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}