דגל מדינה

באסטיון הדייגים

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרי דת מבנים היסטוריים

מצודת הדייגים בודפשט, או בשמה השני באסטיון הדייגים, היא מצודת דייגים עתיקה שנבנתה סביב כנסיית מתיאש, בגבעת הטירה שבצד בודה של העיר בודפשט. מבנה הבאסטיון תוכנן על ידי פרידיש שולק, בסגנון נאו גותי ונאו קלאסי, שתואם את שאר המבנים המפוארים שנבנו בעיר באותה התקופה.

הבנייה התרחשה בין השנים 1895-1902 ומטרתה הסופית הייתה להקים מבנה ראווה בלבד, ללא כל קשר או שימוש למטרות הגנה צבאיות. המבנה ספג פגיעה קשה במהלך מלחמת העולם הראשונה וכמעט נהרס לחלוטין. מהסיבה הזאת התבצע שיפוץ במבנה בין השנים 1947-1948, במטרה לשקם ולשחזר את המבנה. מי שהיה אחראי על השיפוץ הוא האדריכל יאנוש שולק, בנו של אדריכל המבנה המקורי.

קרא עוד

מבנה באסטיון הדייגים משקיף על נוף יפיפה ומהפנט, שנגלה מהצריחים והמצודה שלו. אלה משקיפים על נהר הדנובה, האי מרגיט, על החלק פשט ועל גבעת גלרט. בנוסף, בשטח המצודה יש מסעדת יוקרה מפוארת, שמאפשרת לכם לסעוד לצד הנוף המיוחד שנשקף ממנה.

למצודה יש 7 צריחים בגובה מקסימלי של 65 מטר. מהצריחים הללו ניתן להשקיף על הנוף שנשקף מהמצודה. שבעת הצריחים הללו מסמלים את שבעת השבטים המדיארים, שהתיישבו במישור הפאנוני בשנת 896 והקימו את ממלכת הונגריה. המצודה נקראת על שם אגודת הדייגים שהגנה עליה בתקופת ימי הביניים. בין המצודה לבין הכנסייה מוצב פסל ברונזה בדמותו של אישטוון הראשון, מלך הונגריה הראשון. המבנה שעליו מוצב הפסל, מציג ציורים המתארים תקופות שונות בחייו של אישטוון הראשון.

אם אתם מחפשים מקום מיוחד לבקר בו בבודפשט, אתה חייבים להגיע למצודת הדייגים. המראה המיוחד של המבנה לצד הדנובה והנופים שנשקפים ממנו, מאפשרים לכם לחוות לרגע את ימי הביניים באווירה עתיקה ואותנטית. כמו כן, זהו אזור יפיפה שתוכלו לצלם בו תמונות מיוחדות ומזכרות שיישארו איתכם מהטיול הזה.

בנוסף, לאלה מכן שמעוניינים להעשיר את החוויה, ניתן להגיע אל המצודה מהדנובה באמצעות שיט בסירה. השיט יכול להתבצע כחלק מסיור מודרך, עם הסברים ואולי גם ארוחת ערב, או רק “הסעה” עד למקום המצודה. זו יכולה להיות נקודת תצפית שונה ומיוחדת על המבנה המרשים הזה.

Play Video

מידע חשוב על באסטיון הדייגים

בתשלום?

לא

סיור בבאסטיון הדייגים:

שעות הפתיחה בבאסטיון הדייגים:

כל ימות השבוע 9:00-23:00

כתובת באסטיון הדייגים:

Budapest, Szentháromság tér, 1014 Hungary

אטרקציות נוספות באזור באסטיון הדייגים

בית הכנסת הגדול

בית הכנסת הגדול ממוקם באזור הרובה היהודי בבודפשט. הוא נחשב לבית הכנסת הגדול ביותר באירו...

השוק הגדול

השוק הגדול של בודפשט הוא שוק מקורה ענק, שנחשב לאחת מהאטרקציות הכי פופולאריות לביקור בעי...

הפרלמנט ההונגרי

בניין הפרלמנט ההונגרי הוא מקום מושבתם של חברי האספה הלאומית של הונגריה, המורכבת מ-199 נ...
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}