דגל מדינה

כיכר הגיבורים

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרים היסטוריים מבנים היסטוריים

כיכר הגיבורים בודפשט, היא הכיכר בעלת הרחבה הגדולה ביותר בבודפשט ונחשבת לכיכר המרשימה והמיוחדת ביותר בה. הכיכר עצמה, רחבת הכיכר ושדרת אנדראשי החוצה אותה, נחשבות לאתר מורשת עולמית, שהוכרז על ידי ארגון אונסק”ו.

ברחבת הכיכר מוצבת אנדרטת המילניום, שנבנתה לרגל חגיגות המילניום להונגריה, בשנת 1896. למרות שהכיכר תוכננה לרגל החגיגות הללו, עבודות הבנייה בה הושלמו רק בשנת 1900. בכיכר עצמה תמצאו גם את קשת הגיבורים, שמורכבת מפסלים המציגים דמויות של אישים חשובים, בהיסטוריית 1000 השנים של הונגריה.

קרא עוד

הכיכר נהגה לשמש לכינוסים גדולים וחשובים לאורך ההיסטוריה ההונגרית. אחד הכינוסים הבולטים בהיסטוריה שלה, היה בשנת 1989 בתאריך 16 ביוני. באותו היום הגיעו כרבע מיליון אנשים, להוקיר כבוד לארון הקבורה של אימרה נאג’, שהיה ראש ממשלת הונגריה ואחד ממנהיגי המרד ההונגרי של שנת 1956. אימרה נאג’ הוצא להורג על ידי השלטון הסובייטי בשנת 1958 והגישה לארון הקבורה שלו נחסמה לאורך כל השנים הללו. רק בשנת 1989 שמו טוהר והוא נקבר מחדש בהלוויה ממלכתית.

אנדרטת המילניום שממוקמת במרכז הכיכר, היא מבנה בגובה של 36 מטרים, המוקף בשבעה פסלי ברונזה, בדמותם של שבעת ראשי השבטים המדיארים, שכבשו את הונגריה בשנת 896. בראש הפסלים, בחזית, רוכב ארפאד. מאחורי עמוד האנדרטה, יש שני קבוצות פסלים בדמות גברים ונשים. הפסלים הללו מתארים את סמל העמל והשפע ואת התהילה והידע.

בראש אנדרטת המילניום מוצב פסל נוסף, בדמותו של המלאך גבריאל, כאשר הוא אוחז בכתר של המלך אישטוון הראשון ובצלב פטריכארכי. הפסל מתאר את הסיפור הידוע, על פיו אישטוון הראשון, מלך הונגריה, פנה לאפיפיור סילבסטר השני, שיכיר בו כמלך נוצרי. האפיפיור סירב בתחילה, אך לאחר מכן הופעה המלאך גבריאל בחלומו וציווה עליו להסכים לבקשת אישטוון הראשון.

מול העמוד של אנדרטת המילניום, נמצאת מצבת “קבר החייל האלמוני”. למרות שבפועל לא קבור שם אף אחד, היא מהווה אנדרטה לזיכרון של אותם “גיבורים אשר מסרו את חייהם למען חירות עמם והעצמאות הלאומית”. הציטוט הזה מופיע גם באתר, ואליו מגיעים המון תושבים שמוקירים כבוד ותודה לאותה גיבורים.

Play Video

מידע חשוב על כיכר הגיבורים

בתשלום?

לא

סיור בכיכר הגיבורים:

שעות הפתיחה בכיכר הגיבורים:

האתר פתוח 24 שעות ביממה

כתובת כיכר הגיבורים:

Budapest, Hősök tere, 1146 Hungary

אטרקציות נוספות באזור כיכר הגיבורים

השוק הגדול

השוק הגדול של בודפשט הוא שוק מקורה ענק, שנחשב לאחת מהאטרקציות הכי פופולאריות לביקור בעי...
השוק הגדול

באסטיון הדייגים

מצודת הדייגים בודפשט, או בשמה השני באסטיון הדייגים, היא מצודת דייגים עתיקה שנבנתה סביב ...
באסטיון הדייגים

הפרלמנט ההונגרי

בניין הפרלמנט ההונגרי הוא מקום מושבתם של חברי האספה הלאומית של הונגריה, המורכבת מ-199 נ...
הפרלמנט ההונגרי
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}