דגל מדינה

הפרלמנט ההונגרי

עדכון אחרון: 14/10/2023

מבנים היסטוריים מוזיאוני היסטוריה

בניין הפרלמנט ההונגרי הוא מקום מושבתם של חברי האספה הלאומית של הונגריה, המורכבת מ-199 נציגים. המבנה תוכנן על ידי האדריכל היהודי אימרה שטיינדל, בסוף המאה ה-19. סגנון העיצוב שנבחר למבנה היה בהשראת סגנון התחייה הגותית. המבנה חולק לארבע קומות ונישא לגובה של 96 מטרים. הבנייה נמשכה כמעט 20 שנים, כאשר החלה בשנת 1885 והסתיימה בשנת 1904.

מבנה הפרלמנט ההונגרי נחשב לאחד המונומנטים הכי בולטים ומרשימים במדינה ומושך אליו המון מבקרים שמעוניינים להגיע ולחזות ביופי שלו. הוא נחשב למבנה הגדול ביותר בהונגריה עד היום. האדריכל שתכנן את המבנה, התעוור לפני שהבנייה הושלמה ולא זכה לחזות ביצירתו השלמה והבנויה.

קרא עוד

בניית בניין הפרלמנט תוכננה להיות לכבוד חגיגות המילניום של הונגריה, 1000 שנים להולדת המדינה. הקמת המבנה בוצעה על ידי 1000 עובדים ונחשבה לפרויקט ענק. בניין הפרלמנט מורכב מ-40 מיליון לבנים, חצי מיליון אבני חן, ו-40 קילו זהב. בתקופה בה הבניין הוקם, הוא נחשב ליוקרתי והמפואר ביותר בהונגריה. השמועות אומרות שעלות בנייתו יכלה לממן בנייה של עיירה, שתכיל כ-30 אלף תושבים.

חזית הפרלמנט מחולקת ל-2 אולמות שווים, אולם עליון ואולם תחתון. בעבר החלוקה נבעה מהצורך להפריד בין חברי הפרלמנט ממעמד האצולה, לבין חברי הפרלמנט מקרב פשוטי העם. האולם העליון שימש את מעמד האצולה ואילו האולם התחתון שימש את פשוטי העם. כיום אין את ההפרדה הזאת ורק האולם התחתון משמש את כל חברי הפרלמנט ההונגרי להתכנסות. האולם העליון משמש כאולם לאירועי כנסים, קונגרסים וסיורים מודרכים ומושכר על ידי הממשלה.

הבניין נפרש על אורך של 268 מטרים ו-123 מטרים רוחב. פנים המבנה מכיל 10 חצרות, 13 מעליות, 27 שערים, 29 גרמי מדרגות, ו-691 חדרים, שיותר מ-200 מהם משמשים כמשרדים. חזית הבניין שפונה לנהר הדנובה, אינה מהווה את הכניסה הרשמית של המבנה. הכניסה נמצאת מהצד השני של המבנה ופונה אל כיכר קושוט לאיוש. אל הכניסה המרכזית מובילות מדרגות שבצידן ממוקמים 2 פסלי אריות.

בתוך המבנה ומחוצה לו יש כ-242 פסלים בסך הכל. בחזית המבנה יש פסלים הקירות, של שליטי הונגריה, מנהיגים טרנסליבניים ואנשי צבא ידועים מההיסטוריה ההונגרית. בנוסף, מעל החלונות נמצאות תמונות של בני אצולה, מלכים ודוכסים ששלטו בהונגריה. באולם המרכזי מוצג הכתר המקורי של אישטוון הקדוש, מלך הונגריה הראשון. השרביט והחרב שלו שמורים מתחת לכיפה של הבניין.

Play Video

מידע חשוב על הפרלמנט ההונגרי

בתשלום?

שעות הפתיחה בהפרלמנט ההונגרי:

בימים שני-שישי 8:00-18:00 | שבת-ראשון 8:00-16:00

טלפון בהפרלמנט ההונגרי:

כתובת הפרלמנט ההונגרי:

Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3, 1055 Hungary

אטרקציות נוספות באזור הפרלמנט ההונגרי

בית הכנסת הגדול

בית הכנסת הגדול ממוקם באזור הרובה היהודי בבודפשט. הוא נחשב לבית הכנסת הגדול ביותר באירו...
בית הכנסת הגדול

השוק הגדול

השוק הגדול של בודפשט הוא שוק מקורה ענק, שנחשב לאחת מהאטרקציות הכי פופולאריות לביקור בעי...
השוק הגדול

באסטיון הדייגים

מצודת הדייגים בודפשט, או בשמה השני באסטיון הדייגים, היא מצודת דייגים עתיקה שנבנתה סביב ...
באסטיון הדייגים
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}