דגל מדינה

עולם הגופות

עדכון אחרון: 14/10/2023

מוזיאונים חוויתיים תערוכות

תערוכת עולם הגופות היא מוזיאון אנטומיה המציג חלקי גוף של בני אדם שתרמו את גופם למדע במטרה ללמוד, להגביר את הידע ולהבין איך גוף האדם עובד וממה הוא מושפע. כל המיצגים במוזיאון עולם הגופות באמסטרדם הם חלקי גוף אמיתיים שנשמרו באופן שמאפשר להציג אותם לראווה דרך חלונות זכוכית.

קרא עוד

תערוכת עולם הגופות נמצאת בבניין המשתרע על פני 6 קומות שמסודרות מלמעלה למטה לפי מבנה גוף האדם, החל מהראש ועד לכפות הרגליים. הסיור עצמו מתחיל מהקומה העליונה ביותר וממשיך כלפי מטה. משך הסיור במוזיאון נע בין שעה וחצי לשעתיים ותלוי בקצב האישי שלכם ועד כמה אתם מעוניינים לקרוא, להקשיב ולהרחיב את הידע שלכם.

כל המיצגים במוזיאון כוללים הסברים בהולנדית ואנגלית ובנוסף ישנו מכשיר שמע שניתן להקשיב דרכו להסברים קוליים על המיצגים לפי התקדמות הסיור במוזיאון. בין המיצגים שניתן לראות ולהתרשם מהם במוזיאון קיימים כל חלקי הגוף, כולל איברים פנימיים וחיצוניים, מוח האדם חצוי לשניים, תצוגות של כלי דם, וורידים ושרירים, איברי רבייה ואפילו עוברים שלא התפתחו ושרדו את ההיריון.

המיצגים במוזיאון עולם הגופות נמצאים בתנוחו שונות ומגוונות במטרה להעשיר את הידע שלנו על איך הגוף מגיב במצבים מסוימים, לדוגמא במצב שכיבה, פעילות גופנית, ישיבה ועוד, ואת הנזקים או היתרונות שקורים בעקבותם. בנוסף ישנה תערוכה במוזיאון שנקראת “פרויקט האושר” והיא כולה מוקדשת לתחושת האושר והשמחה ואיך היא משפיעה לטובה על הגוף שלנו, בהשוואה לעצבות ודיכאון שמשפיעה לרעה.

לאורך כל הסיור המוזיאון מדגיש את החשיבות של אורח חיים בריא בגוך ובנפש, ולפני כל כניסה לקומת מיצגים ישנו משפט מעודד לחיים בריאים יותר על הדלת. בנוסף ניתן להתרשם ממיצגים המראים את ההבדלים בין איברים של אדם בריא ואדם חולה, דוגמא ריאות של אדם לא מעשן לעומת ריאות של אדם מעשן, או כמות השומן הרווי בגוף בקרב אלה שאוכלים לא בריא, לעומת אלה שאוכלים בריא ועוד.

לאלה מכם שנרתעים ממראה דם, אין לכם מה לחשוש מהסיבה שהמוזיאון אינו מציג דברים גרפיים מידי, הכוללים דם או מראה “חי”. בנוסף המון אנשים שפוחדים ממראה של דם העידו שהסיור לא הרתיע אותם ושהביקור במוזיאון לגמרי שווה את החוויה.

Play Video

מידע חשוב על עולם הגופות

בתשלום?

שעות הפתיחה בעולם הגופות:

כל ימות השבוע בין השעות 10:00-22:00

טלפון בעולם הגופות:

כתובת עולם הגופות:

Damrak 66, 1012 LM Amsterdam, Netherlands

אטרקציות נוספות באזור עולם הגופות

שוק אלברט קאופ

שוק אלברט קאופ הוא שוק רחוב יומי הנמצא ברובע דרום אמסטרדם, הנקרא על שמו של אלברט קאופ ש...
שוק אלברט קאופ

בית אנה פרנק

בית אנה פרנק הוא מוזיאון שמוקדש כולו לזכרה של אנה פרנק ולהנצחת השואה. החלק האחורי של המ...
בית אנה פרנק

מוזיאון ואן גוך

מוזיאון ואן גוך הממוקם בעיר אמסטרדם נחשב למוזיאון המציג את אוסף היצירות הגדול ביותר בעו...
מוזיאון ואן גוך
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}