דגל מדינה

ארמון בקינגהאם

עדכון אחרון: 14/10/2023

מוזיאוני תרבות
אתרי מלוכה

ארמון בקינגהאם הוא הארמון המרכזי בלונדון, אשר שייך למשפחת המלוכה הבריטית ומהווה את מעונו הרשמי של המלך צ’ארלס השלישי. 

קרא עוד

המבנה המקורי של ארמון בקינגהאם נבנה במקור בשנת 1703 בעבור ג’ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם ונורמנבי. בשנת 1763, המלך ג’ורג’ השלישי רכש את המבנה של ארמון בקינגהאם וביצע בו מספר שיפוצים, שינויים והרחבות. מאוחר יותר, בשנת 1826 כאשר המבנה כבר בידי משפחת המלוכה, החליט המלך ג’ורג’ הרביעי להפוך אותו לארמון שיתאים למגורים של משפחת המלוכה הבריטית. 

ארמון בקינגהאם הפך למעון הרשמי של משפחת המלוכה הבריטית רק בשנת 1837, לאחר הכתרה של המלכה ויקטוריה. בשנת 1877 משפחת המלוכה הרגישה שהארמון קטן מידי לצרכיה ולכן החליטה להרחיב את המבנה ולבנות אגף חדש. האגף החדש שהתווסף לארמון תוכנן על ידי אדוארד בלור ונבנה על ידי תומאס קוביט. גם המרפסת המפורסמת בחזית הארמון, ממנה משפחת המלוכה יוצאת לפגוש את הציבור, התווספה לארמון רק במהלך השיפוץ שהתבצע בתקופת כהונתה של המלכה ויקטוריה.

האגף החדש שנוסף לארמון, השלים את הצורה המרובעת של המבנה כולו ויצר את מראה החצר הרבועה שקיימת עד היום. בסיום השיפוץ היו בארמון 19 חדרי אירוח ממלכתיים, 52 חדרי שינה מלכותיים, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. בשנת 1912 בתקופת מלכותו של ג’ורג’ החמישי, הוסיפו את פסל האנדרטה למלכה ויקטוריה בחזית הארמון.

המלכה אליזבת השנייה התגוררה בארמון במהלך ימות השבוע, בעלה הנסיך פיליפ גם חי איתה שם עד למותו בשנת 2021. המלכה אליזבת השנייה נפטרה מזקנה בחודש ספטמבר של שנת 2022, כאשר הייתה בת 96. היא הייתה ידועה בזכות היותה המלכה בעלת תקופת הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה. מי שקיבל את מקומה הוא בנה, המלך צ’ארלס השלישי, שהיה ליורש העצר במשך התקופה הארוכה ביותר בהיסטוריה. בנוסף הוא נחשב למונרך הבריטי שנכנס לתפקיד המלך בגיל המבוגר ביותר, של 73 שנים.

בארמון קיימים כ-450 משרתים ומבקרים בו כ-50,000 מוזמנים מידי שנה, בנוסף לתיירים הרבים שמגיעים לפקוד את חדרי הארמון. אלו נפתחו לתיירים בשנת 1992, במטרה לגייס כספים לשיפוץ טירת וינדזור שניזוקה בשריפה. האטרקציה העיקרית בארמון כיום, היא טקס החלפת המשמרות שמתבצע מדי יום בקיץ ופעם ביומיים בחורף. וכמובן חדרי הארמון המפוארים שנותנים הצצה לחיים המלכותיים.

Play Video

מידע חשוב על ארמון בקינגהאם

בתשלום?

סיור בארמון בקינגהאם:

שעות הפתיחה בארמון בקינגהאם:

טלפון בארמון בקינגהאם:

כתובת ארמון בקינגהאם:

London SW1A 1AA, England

אטרקציות נוספות באזור ארמון בקינגהאם

מצודת לונדון

מצודת לונדון, או בשמה השני מגדל לונדון היא מבנה הארמון המלכותי והמצודה של הוד מלכותו. מ...
מצודת לונדון

גשר מצודת לונדון

גשר מצודת לונדון הוא מבנה הגשר המפורסם, שמורכב משני גשרים שמתרוממים בעת מעבר ספינות בנה...
גשר מצודת לונדון

לונדון איי

הלונדון איי, או בשמו השני גלגל המילניום, הוא הגלגל הענק המפורסם של לונדון, שמהווה חלק ב...
לונדון איי
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}