דגל מדינה

קמדן מרקט

עדכון אחרון: 14/10/2023

אזורי קניות שווקים

קמדן מרקט הוא אזור קניות ידוע בלונדון, בעיקר בזכות השווקים הרבים שנמצאים בו. אלה מושכים אליו מספר עצום של תיירים, בקירוב כרבע מיליון מבקרים בשבוע. קמדן מרקט ידוע כאטרקציה מרכזית לביקור בקרב תיירים בלונדון ובאנגליה וממוקם במקום הרביעי ברשימת האטרקציות הפופולאריות של העיר. באזור קמדן מרקט תמצאו אין ספור דוכנים ושווקים, כאשר המובילים ביניהם הם שוק קמדן לוק המקורה ושוק האורוות.

קרא עוד

בתוך קמדן מרקט נמצא שוק קמדן לוק, שהוקם ברחבת המחסנים של תעלת ריג’נטס, ששימשה כאזור מרכזי למעבר ספינות ומסחר במהלך המאה ה-19. השוק נקרא על שם הסכר שהיה באותה התקופה בתעלת ריג’נטס באזור קמדן, “קמדן לוק”. בתחילת שנות ה-70 עצרו את פעילות המסחר בתעלה, מהסיבה שרצו לבנות באזור כביש מהיר שיחצה את המתחם.

השוק החל דרכו בשנת 1974, כאשר באזור התעלה הוקם שוק קטן וזמני. השוק מכר בעיקר אביזרי יד שנייה, ביניהם בגדים וחפצים שונים. בתחילת דרכו של השוק הוא נפתח רק בימי ראשון, אבל בהמשך ככל שהדרישה גדלה הוא החל לפעול גם בימי שבת. בשנת 1976, לאחר שנתיים ממועד פתיחת השוק הזמני, פרויקט סלילת הכביש המהיר באזור התעלה נזנח. בעקבות כך השוק הפך משוק זמני לשוק קבוע.

עם הפיכת השוק לשוק קבוע, הוא החל להתרחב למגרשים קטנים נוספים בקרבת התעלה ולעוד מספר מבנים שהיו קיימים באזור. מגוון הסחורות שהוצעו למכירה בשוק גם התרחב, ופתאום הגיעו גם דוכנים שמוכרים בגדים חדשים, ספרים, תכשיטים ומגוון דוכני אוכל שונים.

בשנת 1991 נפתח שוק מקורה בתוך מבנה בן שלוש קומות, אותו תכנן האדריכל ג’ון דיקנסון. השוק המקורה נפתח באותו המקום בו היה קיים השוק הזמני הראשון. מבנה השוק המקורה תוכנן באותו סגנון אדריכלות תעשייתית, שהייתה נהוגה באזור זה בתקופת המאה ה-19.

באותה התקופה בה נפתח השוק המקורה באזור קמדן מרקט, חוק המסחר באנגליה אסר על בתי עסק לפתוח בימי ראשון. ההנחיה הזאת לא חלה על מבנה השוק המקורה ובכך הוא צבר תאוצה ופופולאריות בעיר, מהסיבה שהיה בית העסק היחיד שהיה פתוח. בתחילת שנות האלפיים כאשר אזור קמדן הפך למוקד תיירות מרכזי בעיר, השווקים החלו להיפתח בכל ימות השבוע, עד ליום זה.

באזור קמדן יש שוק מרכזי נוסף שהוא שוק האורוות. מדובר בשוק שנבנה בתוך חוות סוסים, ששימשה בעבר כבית חולים לסוסים באזור. שוק האורוות נחשב לשוק הגדול ביותר בקמדן והדוכנים שלו ממוקמים בתוך תאי הסוסים. השוק מאופיין בזכות הבגדים ופריטי האופנה הגותיים שנמכרים בו, בנוסף לפרטי יד שניה, החל מבגדים ועד לרהיטים. השוק היה האהוב על הזמרת האנגליה איימי וויינהאוס, ובו ניתן לראות פסל בדמותה שמוצב במתחם.

Play Video

מידע חשוב על קמדן מרקט

בתשלום?

סיור בקמדן מרקט:

שעות הפתיחה בקמדן מרקט:

מרבית השוק נפתח בשעה 10:00, הסגירה משתנה מדוכן לדוכן ויכולה להימשך עד שעות הלילה המאוחרות.

כתובת קמדן מרקט:

54-56 Camden Lock Pl, London NW1 8AF, England

אטרקציות נוספות באזור קמדן מרקט

גשר מצודת לונדון

גשר מצודת לונדון הוא מבנה הגשר המפורסם, שמורכב משני גשרים שמתרוממים בעת מעבר ספינות בנה...
גשר מצודת לונדון

לונדון איי

הלונדון איי, או בשמו השני גלגל המילניום, הוא הגלגל הענק המפורסם של לונדון, שמהווה חלק ב...
לונדון איי

ארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם הוא הארמון המרכזי בלונדון, אשר שייך למשפחת המלוכה הבריטית ומהווה את מעונ...
ארמון בקינגהאם
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}