לאן אפשר לטוס? לאן לא כדאי לטוס? מדינות ירוקות, אדומות ומדינות שחורות

האם התחסת בשני חיסונים/החלמת?

אם כן - לחצ/י כאן


אם לא - לחצ/י כאן


אם אתה צפוי לטוס למדינה שחורה - לחצ/י כאן


שימו לב - העדכונים באתר רלוונטיים למחזיקים בדרכון ישראלי. באתר מופיעות רק חלק ממדינות העולם, אנו עובדים במרץ על עדכון האתר והוספת יעדים נוספים. בנוסף, ליעדים רבים, בין אם מדינות ירוקות או אדומות, יש נהלי כניסה שונים. על הנוסעים להתעדכן בהנחיות המפורסמות מטעם כל מדינה, ניתן להתעדכן בהנחיות הללו על ידי לחיצה על המדינה הרצויה ברשימה למטה כדי להבין לאן אפשר לטוס ואיזה מדינות מקבלות ישראלים.

לאן אפשר לטוס

לאן אפשר לטוס עכשיו היא רק אחת השאלות שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מזמין כרטיס טיסה. העולם מאז תחילת 2020 הוא כבר לא העולם שהכרנו. גבולות נסגרו, מדינות יצרו נהלי כניסה, חלקן החמירו וחלקן העדיפו שלא. חברות תעופה נאלצו להתיישר עם ההנחיות ולאכוף אותן בנמלי התעופה, מה שגרם לכל התהליך הזה של נסיעה להפוך להיות מאוד מורכב ומייגע. אנו באתר טריפאינפו TripInfo, ננסה לשפוך אור על הסוגיה ולאפשר לכם לקבל את המידע האיכותי והעדכני ביותר בעניין זה.

*בלחיצה על שם מדינה בטבלה למטה, תועברו לפירוט על הנחיות הכניסה אליה.

מדינות שמקבלות ישראלים ושיש אליהן טיסות

סטטוס מדינות

המידע אודות סטטוס מדינות וצבען רלוונטי עבור מי שלא התחסן או החלים:


מדינות ירוקות - מדינות אשר על השבים מהן לא חלה חובת הבידוד כל עוד לא שהו המדינה אדומה במהלך ה- 14 יום הקודמים לטיסתם לישראל.

מדינות אדומות  - המגיעים לישראל ממדינות אדומות יהיו מחוייבים בבידוד.


מדינות ירוקות

אין מדינות ירוקות

מדינות אדומות

 

לאן לא כדאי לטוס: רשימת מדינות שחורות

 

הממשלה אישרה היום (02/05/2021) במשאל טלפוני את תקנות משרד הבריאות בעניין היציאה מישראל אשר תוקפן החל מה-03/05/2021 ועד ל-16/05/2021 והן נוגעות לרשימת מדינות שחורות להלן:

1. תיאסר היציאה על אזרחי ישראל (למעט חריגים) למדינות אלו: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה.

2. כל השבים מהמדינות הנ”ל, לרבות מחוסנים ומחלימים, יחוייבו בבידוד ביתי של 10-14 יום, בהתאם לנהלי משרד הבריאות.

3. מי שאינו אזרח ישראלי יוכל לטוס למדינות אלו לצורך יציאה למקום מגורים קבוע בלבד.

4. איסור היציאה למדינות אלו לא יחול על מי שישהה בשטח שדה התעופה של אותה מדינה לזמן של עד 12 שעות מהנחיתה (עבור טיסות קונקשיין).

כמו כן, הממשלה הסמיכה את שרי הפנים והבריאות למנות יושב ראש לוועדת החריגים ויושב ראש לוועדת ההשגות, כך שבראש ועדת החריגים וועדת ההשגות יעמוד עובד של רשות האוכלוסין ועובד של משרד הבריאות.

 

מדינות שמקבלות ישראלים ומדינות שאפשר לטוס אליהן

 

נכון להיום המדינות שמקבלות ישראלים ומדינות שאפשר לטוס אליהן הן: ארצות הברית, אנגליה, אוקראינה, איחוד האמירויות, איסלנד, אירלנד, אלבניה, אתיופיה, בהמאס, בולגריה, בלרוס, ברזיל, גיאורגיה, דרום אפריקה, טורקיה, טנזניה, יוון, מונטנגרו, מלדיביים, מצרים, מקסיקו, מרוקו, סיישל, סלובניה, סלובקיה, סרביה, פוארטו ריקו, פולין, פרו, פרגוואי, צ’ילה, צרפת, קולומביה, קוסטה ריקה, קרואטיה ורואנדה. שימו לב שלכל מדינה יש את תנאי הכניסה שלה. מומלץ לבדוק כשלושה ימים (לחצו כאן כדי לדעת איך בודקים) לפני הטיסה את התנאים המעודכנים ביותר לאותה מדינה כדי להימנע מעוגמת נפש בשדה התעופה. לאט לאט יותר מדינות יפתחו בפני ישראלים אך אנחנו צופים כי הבירוקרטיה תישאר איתנו לזמן מה ארוך יותר.

*בלחיצה על שם מדינה בטבלה למטה, תועברו לפירוט על הנחיות הכניסה אליה.

מדינות שלא צריך בידוד – מדינות שמכירות בדרכון ירוק

 

מדינות שמקבלות ישראלים מחוסנים/מחלימים ללא בידוד בכניסה – יוון, בחריין, איחוד האמירויות, סיני, מרוקו, בולגריה, קפריסין, תאילנד (1.7), פולין, אוקראינה, סרביה, מונטנגרו, איסלנד, קרואטיה, גאורגיה,  בלארוס, ארה”ב (ניו יורק), המלדיביים, אתיופיה, טורקיה, אוזבקיסטן, איי סיישל.

נכון לכתיבת שורות אלו, מי שלא חייב בבידוד בחזרתו מחו״ל הוא מי שחזר ממדינה שאינה מדינה שחורה והינו מחוסן או מחלים. כל שאר הנוסעים מחוייבים בבידוד של 10 או 14 יום לפי נהלי משרד הבריאות.

מה תמיד כדאי שיהיה לפני הנסיעה?

 

ברוב המוחלט של המקרים תידרשו להציג אישור שביצעתם בדיקת קורונה ויצאתם שליליים. האישור חייב להיות באנגלית ולהכיל את מספר הדרכון שלכם. ניתן למצוא מידע לגבי בדיקות קורונה לפני טיסה כאן. את הבדיקה מומלץ לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה כדי שתספיקו לקבל תשובה בזמן ולעמוד בדרישות של רוב היעדים. 

בנוסף, מדינת ישראל דורשת הצהרת בריאות הן ביציאה והן בכניסה. את ההצהרות האלה יש למלא באופן אלקטרוני באתר משרד הבריאות. 

האם יש צורך באישורים נוספים?

 

לעיתים כן, בחלק מהמדינות תצטרכו למלא הצהרות בריאות, בחלק מהמדינות תידרשו להציג צילום דרכון (תמיד כדאי שיהיה לכם בתיק!). באתר שלנו תוכלו כמובן למצוא את כל ההנחיות ולינקים לקבצים השונים וכמובן מידע נוסף שיעשה לכם חיים קלים בדרך לחו”ל. 

מה לגבי קונקשנים?

 

כאשר מבצעים מעבר במדינה מסויימת יש לעמוד גם בכללי המדינה שאתם מתוכננים לעבור דרכה, גם אם לא נכנסתם אליה בכלל. הסיבה היא שאתם באים במגע עם אנשי צוות אוויר ועובדי נמל התעופה ולכן אין ברירה אלא לעמוד בדרישות. 

מה זה אומר מדינות ירוקות ומדינות אדומות?

 

החלוקה למדינות ירוקות ומדינות אדומות היא חלוקה של משרד הבריאות בישראל. איך שמדינת ישראל מתייחסת למדינה אחרת זה לאו דווקא זהה לאיך שאותה מדינה מסתכלת על מדינת ישראל. בנוסף, בחלק מהמדינות אין חלוקה לאדום וירוק אלא לקטגוריות למשל. נכון להיום אין הרבה מדינות בעולם שמקבלות ישראלים ללא הגבלה. בנוסף, גם חברות הביטוח בישראל בוחנות את אחוזי התחלואה בעולם ולכן מומלץ לפני שעושים ביטוח שהמדינה שאליה אתם נוסעים אכן כלולה בביטוח שאתם עושים. 

ואם אני מחוסן?

 

קודם כל ברכותינו. מי שהתחסן צפוי בהחלט להנות מהקלות במעברים ממדינה למדינה. עם זאת, עדיין לא נקבעו סטנדרטים אחידים והנושא עדיין בעבודה בארגון התעופה הבינלאומי (יאטא). נכון להיום יש מעט מאוד מדינות שמכירות בתעודת ההתחסנות הישראלית, ביניהן נמצא למצוא את יוון, קפריסין, גיאורגיה ופולין. אנחנו מאוד מקווים שהנושא הזה ייפתר בקרוב ומדינות נוספות יתווספו כדי שנוכל לחזור לטייל בעולם בחופשיות.

איך עומדים בקצב השינויים של הנהלים?

 

זה קשה, אך אפשרי. אנחנו באתר טריפ אינפו מפנים אתכם לאתר משרד הבריאות שאחראי על ההנחיות לכניסה ויציאה מישראל וכמו כן לאתר של יאטא, ארגון הגג של חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות בעולם. יאטא אחראים על עדכון כלל חברות התעופה שאמונות על אכיפת הנהלים ולכן האתר שלהם מחוייב להיות המעודכן ביותר. על מנת להשתמש באתר יש ללחוץ במפה על המדינה הרלוונטית ותקבלו את ההנחיות המעודכנות ביותר.

האם מחטאים את המטוסים?

 

ברוב המקרים לא. הסיבה לכך שפשוט אין זמן לעשות את זה. חיטוי של מטוס יכול לקחת בין 30 דקות לשעה. וזה בדרך כלל הזמן שהמטוס עומד על הקרקע ולכן חברות התעופה בד”כ מבצעות את החיטוי בזמן המנוחה של המטוס, אם בכלל. לכן אם אתם מתכננים לעלות על מטוס בתקופה הקרובה אנחנו ממליצים לכם כמובן לשים את המסכה כמו שצריך (כן כן, גם על האף), לשמור מרחק ולהביא אלכוג’ל לשימושכם האישי.