לאן אפשר לטוס? מדינות ירוקות, מדינות אדומות, מדינות כתומות ומדינות צהובות

עדכון אחרון: 09/08/2022

לאן אפשר לטוס בלי בידוד ביעד?

להנחיות המפורטות ולטפסים הנדרשים עבור כל יעד יש להיכנס לעמוד היעד המבוקש.
* הרשימה מעלה איננה כוללת מדינות אדומות אשר היציאה אליהן עבור אזרחים ותושבי קבע אסורה, למעט מי שקיבלו אישור מוועדת חריגים.

סיווג מדינות לפי משרד הבריאות מדינות צהובות, מדינות כתומות ומדינות אדומות

  • מדינות צהובות - מדינות בסיכון נמוך

  • היציאה למדינה צהובה (יעד בסיכון נמוך) מותרת. הנכנסים לישראל ממדינה צהובה שאינם מחוסנים או מחלימים מחוייבים בבידוד מלא. מחוסנים או מחלימים בעלי תעודת קורונה בתוקף (תו ירוק) מחוייבים לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה שביצעו בכניסה לישראל או למשך 24 שעות (המוקדם מביניהם).
  • נכון להיום אין מדינות צהובות
  • מדינות כתומות - מדינות בסיכון

  • היציאה למדינה כתומה (יעד בסיכון) היא מותרת אך משרד הבריאות לא ממליץ לנסוע אליה בגלל רמת התחלואה בה. הנכנסים לישראל ממדינה צהובה שאינם מחוסנים או מחלימים מחוייבים בבידוד מלא. מחוסנים או מחלימים בעלי תעודת קורונה בתוקף (תו ירוק) מחוייבים לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה שביצעו בכניסה לישראל או למשך 24 שעות (המוקדם מביניהם).
  • מדינות אדומות - מדינות בסיכון מירבי

  • יציאה למדינה אדומה עבור אזרחים ותושבי קבע אסורה, למעט מי שקיבלו אישור מוועדת חריגים. כל הנכנסים לישראל ממדינה אדומה (יעד בסיכון מרבי), לרבות מחלימים ומחוסנים, יהיו מחויבים בבידוד של 14 ימים.
  • נכון להיום אין מדינות אדומות

שימו לב, הרשימה למעלה כוללת אך ורק מדינות שקיימות באתר. לרשימת הסיווג המלאה לחצו כאן.מדינות אדומות ומדינות ירוקות, עדיין יש כזה דבר?

בעבר, מדינת ישראל חילקה את המדינות לפי 3 סטטוסים : מדינות ירוקות – מדינות שהחזרה מהן איננה כרוכה בבידוד, מדינות אדומות – החזרה מהן כרוכה בבידוד עבור מי שלא מחזיק בתעודת מתחסן או מחלים ומדינות ברמת סיכון מירבית – שרק מי שקיבל אישור לכך יכול לטוס אליהן,  והכניסה מהן כרוכה בבידוד לכולם.

לאחר מכן עברו לחלק את המדינות לפי 4 סטטוסים:

יעד ללא סיווג – המגיעים לישראל מיעדים אלו מחוייבים בבידוד, למעט מחזיקי תעודת מחלים או מחוסן.

יעד ברמת סיכון מירבית – אזרחים ותושבי קבע היוצאים ליעדים אלו מחוייבים באישור מועדת החריגים. כל הנכנסים מיעדים אלו לרבות מחלימים ומחוסנים מחוייבים בבידוד.

יעד עם אזהרה חמורה – יעד אשר רמת התחלואה בו עולה וכל הנכנסים לישראל מיעד זה, כולל מחלימים ומחוסנים, יהיו מחויבים בבידוד.

יעד עם אזהרת מסע (קורונה) – יעדים שמשרד הבריאות ממליץ לא לסוע אליהם בגלל רמת התחלואה.

שתי החלוקות הנ”ל אינן רלוונטיות יותר.

 

מי פטור מבידוד בחזרה לישראל?

הכתוב מטה אינו רלוונטי יותר. נכון להיום אין דרישה לבידוד או בדיקה למגיעים לישראל.

בידוד מלא

בידוד מלא נמשך 14 ימים. אפשר לקצר את הבידוד אם יבוצעו שתי בדיקות PCR שתוצאותיהן יהיו שליליות: בדיקה אחת כשנכנסים לישראל, שהיא חובה לכלל הנכנסים, ובדיקת PCR נוספת ביום השביעי לבידוד. אפשר לצאת מהבידוד לאחר קבלת תשובה שלילית בבדיקה השנייה.

בידוד קצר

בידוד קצר הוא עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת ה-PCR שבוצעה בכניסה לישראל או למשך 24 שעות (המוקדם מבניהם).

 

מי צריך בידוד מלא (14 ימים)

  • כל מי ששהו במדינה אדומה בשבועיים שלפני כניסתם לישראל, גם אם התחסנו או החלימו.

 

מי צריך בידוד קצר (עד 24 שעות)

  • כלל הנוסעים, בהנחה שלא שהו במדינה אדומה בשבועיים שלפני כניסתם לישראל.

 

מי זכאי לתו ירוק?

החל מה- 3.10.2021 נכנס לתוקף מתווה התו הירוק החדש. על מנת לבדוק האם אתם זכאים לתו ירוק ניתן להיכנס לאתר משרד הבריאות.

 

כניסה למדינות העולם עבור ישראלים

איך המדינות השונות מתייחסות אל נוסעים ישראלים.

נתחיל ונאמר שלרוב העולם ניתן לטוס בצורה כזו או אחרת. כל מדינה קבעה הנחיות כניסה, רצוי מאוד לוודא אותם לפני רכישת כרטיס הטיסה ובנוסף מומלץ לבדוק שוב כ- 3 ימים לפני הטיסה כדי לוודא שלא נעשו שינויים בהנחיות.

את ההנחיות תוכלו למצוא בדפי היעד שלנו מתחת לסיווג המדינה, במידה ולא מצאתם הנחיות אנחנו ממליצים להיכנס ל- SHERPA על מנת למצוא את ההנחיות המעודכנות ביותר.

חשוב לדעת! במידה ועליכם לטוס למדינה שלא מאפשרת לישראלים להיכנס אליה מסיבה דחופה – יש לפנות לנציגות המדינה לקבל את אישורה. פרטים על הנציגויות תוכלו למצוא בדפי היעד שלנו.

ישראלים שמגיעים ממדינות אחרות – עליהם לבדוק ספציפית את ההנחיות של מדינת היעד ולבדוק האם ניתן להגיע מאותה מדינה לאותו יעד. מומלץ להיעזר ב- SHERPA.

 

רוצים לדעת איך לקרוא את ההנחיות כמו מקצוענים? לחצו כאן.

 

 

מה תמיד כדאי שיהיה לפני הנסיעה?

ברוב המקרים תידרשו להציג תשובה שלילית לבדיקת קורונה שביצעתם בסמוך לנסיעה. האישור חייב להיות באנגלית ובחלק מהיעדים ידרשו שהתשובה תכיל את מספר הדרכון שלכם. ניתן למצוא מידע לגבי בדיקות קורונה לפני טיסה כאן. רוב היעדים דורשים בדיקה עד 72 שעות לפני ההמראה אך יש יעדים שדורשים פחות, ויש יעדים שלא דורשים כלל. מומלץ מאוד לבדוק את ההנחיות המעודכנות ביעד שלושה עד ארבע ימים לפני הטיסה. 

 

האם יש צורך בטפסים ואישורים נוספים?

לעיתים כן, בחלק מהמדינות תצטרכו למלא הצהרות בריאות או הצהרות נוסעים נכנסים, בחלק מהמדינות תידרשו להציג צילום דרכון (תמיד כדאי שיהיה לכם בתיק!). באתר שלנו תוכלו כמובן למצוא את כל ההנחיות ולינקים לקבצים השונים וכמובן מידע נוסף שיעשה לכם חיים קלים בדרך לחו”ל, לחץ כאן למעבר לעמוד הבית בו ניתן לאתר מדינות וערים מסוימות באמצעות תיבת החיפוש.

 

ואם אני מחוסן?

קודם כל ברכותינו. מי שהתחסן צפוי בהחלט להנות מהקלות במעברים ממדינה למדינה ובכניסה לחנויות, אטרקציות ומסעדות ברחבי העולם. עם זאת, עדיין לא נקבעו סטנדרטים אחידים והנושא עדיין בעבודה בארגון התעופה הבינלאומי (יאטא) ולכן יש לוודא אם היעד אליו אתם נוסעים אכן מכיר בתעודת המתחסן או המחלים של ישראל. ניתן למצוא זאת בהנחיות

 

מה לגבי קונקשנים?

כאשר מבצעים מעבר במדינה מסוימת יש לעמוד גם בכללי המדינה שאתם מתוכננים לעבור דרכה, גם אם לא נכנסתם אליה בכלל. הסיבה היא שאתם באים במגע עם אנשי צוות אוויר ועובדי נמל התעופה ולכן אין ברירה אלא לעמוד בדרישות. 

 

איך עומדים בקצב השינויים של הנהלים?

זה קשה, אך אפשרי. אנחנו באתר טריפאינפו מפנים אתכם רק לאתרים רשמיים כמו משרד הבריאות ולאתרים בינלאומיים שאנחנו בודקים את מהימנות המידע שלהם. 

 

האם מחטאים את המטוסים?

ברוב המקרים לא. הסיבה לכך שפשוט אין זמן לעשות את זה. חיטוי של מטוס יכול לקחת בין 30 דקות לשעה. וזה בדרך כלל הזמן שהמטוס עומד על הקרקע ולכן חברות התעופה בד”כ מבצעות את החיטוי בזמן המנוחה של המטוס, אם בכלל. לכן אם אתם מתכננים לעלות על מטוס בתקופה הקרובה אנחנו ממליצים לכם כמובן לשים את המסכה כמו שצריך (כן כן, גם על האף), לשמור מרחק ולהביא אלכוג’ל לשימושכם האישי.

סטטוס מדינות - מה זה אומר מדינות ירוקות, מדינות אדומות ומדינות שחורות?


החלוקה למדינות ירוקות, מדינות אדומות ושחורות היא חלוקה של משרד הבריאות בישראל. איך שמדינת ישראל מתייחסת למדינה אחרת זה לאו דווקא זהה לאיך שאותה מדינה מסתכלת על מדינת ישראל. בנוסף, בחלק מהמדינות אין חלוקה לאדום וירוק אלא לקטגוריות למשל. בנוסף, גם חברות הביטוח בישראל בוחנות את אחוזי התחלואה בעולם ולכן מומלץ לפני שעושים ביטוח שהמדינה שאליה אתם נוסעים אכן כלולה בביטוח שאתם עושים. 


המידע אודות סטטוס מדינות וצבען רלוונטי עבור מי שלא התחסן או החלים:

מדינות ירוקות - מדינות אשר על השבים מהן לא חלה חובת הבידוד כל עוד לא שהו המדינה אדומה במהלך ה- 14 יום הקודמים לטיסתם לישראל.

מדינות אדומות  - המגיעים לישראל ממדינות אדומות יהיו מחוייבים בבידוד.

מדינות שחורות  - היציאה למדינות אלו אסורה, למעט מקרים חריגים. בחזרה, בכל מקרה, מחוייבים בבידוד.


מדינות ירוקות

אין מדינות ירוקות

מדינות אדומות

אין מדינות אדומות

מדינות שחורות

אין מדינות שחורות

לאן אפשר לטוס עכשיו היא רק אחת השאלות שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מזמין כרטיס טיסה. העולם מאז תחילת 2020 הוא כבר לא העולם שהכרנו. גבולות נסגרו, מדינות יצרו נהלי כניסה, חלקן החמירו וחלקן העדיפו שלא. חברות תעופה נאלצו להתיישר עם ההנחיות ולאכוף אותן בנמלי התעופה, מה שגרם לכל התהליך הזה של נסיעה להפוך להיות מאוד מורכב ומייגע. אנו באתר טריפאינפו TripInfo, שואפים לשפוך אור על הסוגיה ולאפשר לכם לקבל את המידע האיכותי והעדכני ביותר בעניין זה.