טפסים והנחיות – איך להגיע מוכנים לטיסה?

טפסים והנחיות – איך להגיע מוכנים לטיסה?

מזל טוב! בדקתם לאן אפשר לטוס והזמנתם טיסה לחו”ל, מה עכשיו? הכנו לכם מדריך שיאפשר לכם לטוס כמו מקצוענים. לפני שנתחיל חשוב שיהיה בידכם את כל הפרטים הבאים: 

  • דרכונים או צילומי דרכון של כל הנוסעים
  • כרטיסי טיסה 
  • פרטי מלון או דירה שאליהם תגיעו לאחר הנחיתה
  • רשימת כל המדינות שביקרתם בהם ב- 14 ימים האחרונים

בודקים מה ההנחיות המעודכנות ביותר

בדפי היעד שלנו תוכלו למצוא תמצית הנחיות למגיעים מישראל. כדי לדעת מה ההנחיות המלאות והמעודכנות ביותר ולבדוק אם אתם עומדים בהן אנחנו ממליצים להיכנס שלושה ימים לפני הטיסה ל Sherpa, מדובר באתר קנדי שלוקח את אותן הנחיות ומגיש אותם בצורה נוחה לקריאה. 

בשלב ראשון נציין אם אנחנו מחוסנים או לא מחוסנים באופן מלא ואת הדרכון שברשותנו, לאחר מכן נכניס את נקודת המוצא ונקודת היעד.

 

 

חשוב לדעת! היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו. איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ובו בלבד. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.

איך קוראים את ההנחיות?


ההנחיות מחולקות לנושאים: מסיכות, הגבלות כניסה, בדיקות, טפסים, בידוד והגבלות יציאה. בעיקרון הכלל הקובע הוא שאם משהו אינו רשום בתקנות – הוא מותר.

 

הנחיות לכל היוצאים מישראל


תנאים ליציאה מישראל – לקראת היציאה מישראל, על כל נוסע להצטייד במסמכים הבאים ולהציגם במעבר הגבול:

בדיקת קורונה לפני טיסה – כל היוצאים מישראל ששהו בארץ מעל 72 שעות, למעט בעלי תעודת קורונה, נדרשים להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, שבוצעה במהלך 72 השעות לפני היציאה מישראל. למידע על בדיקת קורונה לפני טיסה לחצו כאן.

טופס יציאה מישראל – יש למלא טופס יציאה מישראל במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל.

  • יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך ולהצהיר שלא תבקרו במדינה אדומה, אלא אם קיבלתם אישור מוועדת חריגים.
  • מילוי הטופס הוא חובה לאזרחים ותושבים ישראלים מעל גיל 16.

ליוצאים למדינה ברמת סיכון מרבית בלבד – במידה ואתם אזרחי ישראל, יש לקבל אישור על כך מועדת החריגים – לחצו כאן על מנת להגיש בקשה. שימו לב, כי איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ולא יצאו ממנו.

פרטים נוספים לגבי מדיניות ישראל ליוצאים לחו”ל ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.

מילוי טפסים למדינת היעדכמעט כל מדינה בעולם יצרה טופס כזה או אחר שיש למלא לפני הכניסה ליעד. בחלק מהיעדים תצטרכו לפרט היכן אתם מתאכסנים, עם איזו טיסה אתם מגיעים, פרטי בדיקות קורונה ועוד. את הלינק לטפסים תוכלו למצוא בדפי היעד שלנו או ב- SHERPA, בדיוק איך שבדקתם את ההנחיות המעודכנות ביותר. חשוב להקפיד על מילוי נכון של הטפסים ולעשות זאת בסמוך ליום הטיסה (מומלץ החל מ- 24 שעות לפני המראה).

הנחיות לכל הנכנסים לישראל

לפני הטיסה לארץ

בדיקת קורונה בחו”ל – נוסע נכנס ששהה מחוץ לישראל מעל 72 שעות, אזרחים זרים ואיש צוות שאמור לשהות בישראל מעל 72 שעות בישראל, נדרשים להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה מסוג אנטיגן שבוצעה עד 24 שעות לפני הטיסה או בדיקת קורונה מסוג PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, כולל מחוסנים. יש לבצע את הבדיקה במכון פרטי. במקרים הומניטריים או אם קיים קושי ממשי בנגישות לבדיקות, ניתן להגיש בקשה להיכנס ללא בדיקה בקישור הזה.

באתר שלנו תוכלו למצוא המלצות למעבדות לצורך ביצוע בדיקת קורונה לפני החזרה לארץ – לחצו כאן כדי לעבור לרשימת המעבדות. במידה ולא מופיעה המלצה אנחנו ממליצים לכם לפנות לדלפק הקבלה במלון או למארח שלכם שיעזרו לכם למצוא את המכון הפרטי הטוב ביותר בסביבתכם.

  • פטור מהבדיקה שצריך לבצע לפני ההמראה יינתן למחלימים, בתנאי שעברו 11 יום לפחות ולא יותר מ-3 חודשים מיום אבחונם כחולים בקורונה. לתשומת לבכם, פטור זה ניתן לבדיקה שלפני הטיסה בלבד ולא לבדיקה שמבצעים בשדה התעופה, לאחר הנחיתה.

טופס הצהרת נוסע נכנס – משרד הבריאות דורש שכל הנוסעים ימלאו טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל במהלך 24 שעות שלפני הטיסה. גם כאן, מדובר בטופס אלקטרוני, שיש להדפיס או לשמור עותק דיגיטלי של אישור העלייה לטיסה ולהציגם בפני נציגי חברת התעופה. 

 

אחרי הנחיתה בארץ

בדיקת קורונה בכניסה לארץ – כל מי שנכנס לישראל מחוייב לבצע על חשבונו בדיקת PCR בעת הנחיתה. הבדיקה מתבצעת באולם בדיקות יעודי הנמצא לפני היציאה מהטרמינל. מומלץ מאוד להירשם ולשלם מראש 80 שקלים כדי לחסוך זמן וכסף (100 שקלים למשלמים במקום באשראי או 115 שקלים למשלמים במזומן). ניתן להזמין מראש בלינק הזה.

בידודשימו לב: החל מ-29.11.2021 – מי שחויבו בבידוד קצר (מי שיש לו תו ירוק בתוקף) יוכלו לצאת מהבידוד רק אחרי קבלת תוצאה שלילית בבדיקת PCR נוספת שיעשו ביום ה-3 אחרי הכניסה לישראל (יום הכניסה לישראל הוא היום ה-1 לבידוד). מי שלא יעשו את הבדיקה הנוספת ביום ה-3 – יצטרכו להשלים בידוד מלא.

מי שאין לו תו ירוק בתוקף – יצטרך להשלים בידוד מלא.

מי שחוזרים ממדינה אדומה יועברו למלונית אחרי בדיקת ה-PCR שיעשו בשדה התעופה. אם יקבלו תוצאה שלילית בבדיקה זו – יוכלו להמשיך את הבידוד בבית, ובתנאי שיצהירו על כך שיש באפשרותם לשהות במקום בידוד שלא מתגוררים בו או שוהים בו עוד אנשים מלבדם.

להנחיות בידוד מלאות ופרטים נוספים לחצו כאן.

 

הנחיות לאזרחים זרים

אוכל אורבני אמנות בין-עירוני גרפיטי היסטוריה וינטג' טבע יהדות ילדים לילי מוזיאון מסורת משפחתי נוף נצרות עתיק קלאסי שווקים שייט תרבות