דגל מדינה

הונגריה

עדכון אחרון: 19/01/2023

הונגריה למטייל

שתפו:

הונגריה היא מדינה הנמצאת במזרח אירופה, ללא מוצא לים בגבולותיה. היא גובלת במדינות רבות, ביניהן אוסטריה, סלובקיה, אוקראינה, רומניה, סרביה, קרואטיה וסלובניה. היא לא תמיד הייתה מדינה מאוחדת, אך גם לפני כן שטחה היה תמיד מיושב, עוד מזמנים פרהיסטוריים.

שטחה של המדינה היה תחת שליטתה של האימפריה הרומית במשך המון שנים. לאחר נפילת האימפריה הרומית, האזור היה ידוע בתור מוקד פלישות פופולארי לנוודים שהגיעו אליו. רק במאה העשירית לספירה, השבטים המדיארים השתלטו על שטחה של הארץ והקימו את ממלכת הונגריה. הממלכה שהוקמה הייתה משויכת ומזוהה עם הכנסייה והנצרות הקתולית, והצליחה להגיע למעמד של מעצמה אזורית.

קרא עוד

בשנת 1526 המדינה נכבשה על ידי האימפריה העות’מאנית ונשלטה על ידם במשך 150 שנים. לאחר נפילתה של האימפריה העות’מאנית, מי ששלטה במדינה הייתה אוסטריה ההבסבורגית. רק במהלך המאה ה-19 לספירה ההונגרים השיגו חזרה את השליטה בה. הדבר החל באמצעות השגת אוטונומיה נרחבת בתוך האימפריה האוסטרו-הונגרית. בהמשך, כאשר האימפריה ספגה תבוסה במהלך מלחמת העולם הראשונה, הפכה הונגריה למדינה עצמאית בעקבות חוזה טריאנון. דגל המדינה הרשמי אומץ בשנת 1848.

במהלך מלחמת העולם השנייה, היא נמנתה עם מדינות הציר ונכבשה על ידי הצבא האדום. לאחר סיום המלחמה והשחרור של הונגריה, ברית המועצות השליטה בה דיקטטורה קומוניסטית. בשנת 1956 בוצע ניסיון התקוממות למשטר הקומוניסטי, אך הוא נמנע. המשטר הקומוניסטי קרס בסופו של דבר, בשנת 1989, ללא כל התערבות אלימה משני הצדדים. בשנת 1999 הצטרפה הונגריה לברית נאט”ו ולאחר מכן, בשנת 2004 היא הצטרפה כמדינה חברה במדינות האיחוד האירופאי.

במדינה יש שני נהרות מרכזיים שחוצים אותה מצפון לדרום, הדנובה הידועה והמפורסמת, שמשמשת גם כמוקד מסחר היסטורי למדינה, עד היום. הנהר השני שחוצה את המדינה הוא הטיסה. בודפשט היא עיר הבירה והמרכז הכלכלי והתרבותי שלה, ומתגוררים בה כ-20% מהאוכלוסייה ההונגרית.

מדובר במדינה עשירה בנופים והיסטוריה, בתוך שטחה תמצאו את בודפשט שהיא מרכז האטרקציות והתיירות של המדינה. את אגם בלטון וטרנסדנוביה, שמושכים אליהם תיירים בזכות הנופים הטבעיים המרשימים שלהם. בצפון המדינה תמצאו מגוון עיירות היסטוריות, אזורי יין עשירים ואת המערה התת-קרקעית הידועה בטפולקה.

Play Video

נתונים כללים

מטבע בהונגריה:
שקע חשמל בהונגריה:

230V - 50Hz - C / F

ערים תיירותיות בהונגריה

בודפשט

בודפשט היא עיר הבירה של הונגריה וגם העיר הגדולה ביותר בשטחה. בנוסף היא נחשבת למרכז הכלכלי, המסחרי...
בודפשט
שדות תעופה בהונגריה
שם שדה תעופה:
קוד שדה תעופה:
טלפון שדה תעופה:
אתר שדה תעופה:

טלפונים חשובים

טלפון משטרה:

107

טלפון מכבי אש:
טלפון אמבולנס:

נציגויות דיפלומטיות בהונגריה

נציגות המדינה בישראל:
כתובת:
טלפון:
אימייל:
שעות פעילות:
אתר אינטרנט:
נציגות ישראל במדינה:
כתובת:
טלפון:
אימייל:
שעות פעילות:
אתר אינטרנט:
ויזה להונגריה
האם נדרשת ויזה?

לא

האם נדרשת ויזה לקונקשן?

לא

תוקף דרכון נדרש

3 חודשים

ביטוח נסיעות להונגריה
טריפאינפו, בשיתוף פעולה עם סוכנות הביטוח נחלים, ממליצה בחום על ביטוח נסיעות "פספורטקארד" להונגריה, הכולל כיסויים והרחבות ייחודיים לתקופת הקורונה.
033 - InsuranceCreated with Sketch.

הנחיות קורונה הונגריה - מה צריך כדי לטוס

עדכון אחרון: 14/12/2022
1

יציאה מישראל

את הטפסים יש להדפיס ולהציג לנציג בעמדת הצ'ק-אין

משרד הבריאות הישראלי לא דורש לבצע שום בדיקה לפני הטיסה היוצאת או הנכנסת לישראל* שימו לב* יש להמשיך לקרוא את הנחיות הכניסה והיציאה מהיעד, על מנת להתעדכן במסמכים שיש להציג לפני הטיסה היוצאת מישראל והנכנסת לישראל.
2

כניסה למדינה

את הטפסים יש להדפיס להציג לנציג בשדה התעופה בצרפת (נמצא בסמוך לביקורת הדרכונים בדרך כלל)

טפסים נדרשים:

כניסה חופשית לישראלים. אין דרישה לבדיקה או טופס ואין תלות בחיסון או החלמה.

בידוד:

אין דרישה לבידוד ביעד

3

יציאה מהמדינה

את הטפסים יש להדפיס ולהציג לנציג בעמדת הצ'ק-אין

משרד הבריאות הישראלי לא דורש לבצע שום בדיקה לפני הטיסה היוצאת או הנכנסת לישראל* שימו לב* יש להמשיך לקרוא את הנחיות הכניסה והיציאה מהיעד, על מנת להתעדכן במסמכים שיש להציג לפני הטיסה היוצאת מישראל והנכנסת לישראל.
4

כניסה לישראל

טריפאינפו מקבל מידע ממקורות מידע רשמיים בלבד אך מטבע הדברים, בתקופה כה דינמית יתכנו אי דיוקים. בכל מקרה, מומלץ לוודא שנית מול הגורם המוסמך

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}