איך להתנהל עם כסף בחו”ל

שימוש נכון ומושכל בכסף יכול לחסוך להם לא מעט. בכתבה הבאה תמצאו מספר טיפים לשימוש מושכל ועל איך להתנהל עם כסף בחו"ל, דבר שיחסוך לכם עוד כמה שקלים בדרך ל ובמהלך החופשה שלכם.

טיפ ראשון להתנהלות חכמה - שימוש במזומן

אל תגיעו עם ערימות של מזומן, קחו אתכם סכום קטן שיעזור לכם למונית או לרכישות קטנות. את הרכישות הגדולות מומלץ לבצע בכרטיסי אשראי, לביטחונכם. היום קל להמיר מט"ח, מזומן שימתין לכם כבר בשדה התעופה.

טיפ שני - שימוש בכרטיסי אשראי בחו"ל

וודאו שאתם נוסעים עם לפחות שני כרטיסי אשראי, לא כל המכשירים בחו"ל מכירים את הכרטיסים שלנו ולכן יכול להיות שנקבל סירוב על אף המסגרת בכרטיס. בנוסף, חובה שאחד מהכרטיסים שאתם לוקחים יהיה ויזה או מאסטרקרד, שמוכרים ב-99% מהיעדים.

טיפ שלישי - עמלות המרה בכרטיסי אשראי

קודם כל בדקו עם חברת האשראי שהכרטיס פתוח לשימוש בחו"ל (כן כן, כמו טלפון) וכמו כן מהי העמלה שחברת האשראי תגבה מכם. שימו לב שיש שתי סוגי עמלות, האחת למשיכה בכספומטים והשנייה לגיהוץ בבתי עסק, לרוב גיהוץ בבתי עסק יחשב להתנהלות חכמה יותר ויעלה פחות ממשיכת מזומנים.

טיפ רביעי להתנהלות חכמה - גיהוץ בשקלים או בכסף מקומי?

חברות האשראי עושות לנו טריק וגובות עמלת המרה כפולה ביעדים בהם המטבע הוא לא דולר/אירו. אם נסעתם לתאילנד למשל, וגיהצתם בבאהטים, חברת האשראי תבצע המרה לדולר/אירו ורק אז לשקלים. בשנים האחרונות המציאו חברות האשראי טריק חדש והן מציעות לכם, במעמד הגיהוץ, לגהץ בשקלים - אל תעשו זאת! העמלה במקרה הזה תיהיה גבוהה בהרבה, פשוט בחרו במטבע המקומי.

טיפ חמישי בנושא איך להתנהל עם כסף בחו"ל - תשאירו טיפ, זה יחזור אליכם

אז נכון, שבמקרה הזה לא תראו את החיסכון אבל סביר להניח שתרגישו אותו היטב. למדו את תרבות הטיפים ביעד כדי והימנעו ממצבים מביכים. החדרנית עשתה עבודה טובה? תשאירו לה טיפ קטן ותכתבו לה תודה, לא בסוף השהות אלא כבר ביום השני. נותני שירות שמים לב לזה ומגיבים בהתאם.

אהבתם? הנה אחלה טיפים לטיסה נעימה.

יכול לעניין אותך גם

סוגי שקעים בעולם

הטיסה לחו"ל מתקרבת, האריזות כבר בעיצומן וההתרגשות כבר מורגשת. פתאום אתם נזכרים "איך מטעינים את הנ...

הטיסה שלכם בוטלה או איחרה? כך תקבלו פיצוי

אחד הדברים המרגיזים ביותר בעולם התעופה הוא כאשר הטיסה שהיינו אמורים לטוס בה התבטלה או שהיא מאחרת....

תחבורה ציבורית בחו"ל

בין אם זו נסיעת עסקים או נופש, רובנו משתמשים בתחבורה ציבורית בחו"ל לפחות פעם אחת. מומלץ תמיד לווד...