תחבורה ציבורית בחו”ל

בין אם זו נסיעת עסקים או נופש, רובנו משתמשים בתחבורה ציבורית בחו"ל לפחות פעם אחת. מומלץ תמיד לוודא שאתם מכירים את מערכת התחבורה הציבורית ביעד לפני שאתם מגיעים כדי שלא תופתעו. בהרבה מאוד יעדים, בעיקר ביבשת אירופה, כמעט ולא תמצאו דלפקים מאוישים בתחנות הרכבת ובטח שלא בשעות הלילה/בוקר המוקדמות. ברוב המדינות המפותחות תמצאו כי מומלץ לקנות כרטיסיות או כרטיסים יומיים/שבועיים כדי להוזיל את עלויות הנסיעה. בכתבה הבאה סקרנו עבורכם מספר יעדים מרכזיים עם מערכות תחבורה מפותחות.

תחבורה ציבורית בלונדון

בלונדון משתמשים כבר שנים רבות בכרטיס ה"אויסטר" שמשמש לתשלום עבור אוטובוסים, רכבות תחתיות ורכבות קלות. ברוב התחנות הגדולות תמצאו קיוסקים אלקטרונים להנפקת כרטיס אויסטר והטענתו. הנפקת הכרטיס תעלה לכם 5 פאונד ושאר הכסף שתכניסו ישמש אתכם לנסיעות. תחילה, מומלץ לטעון 20 פאונד, שיספיקו לכם לכשלושה ימים באזורים 1-2 (מרכז העיר). מידע נוסף תוכלו למצוא כאן.

תחבורה ציבורית בניו-יורק

בניו יורק משתמשים בכרטיס ה"מטרוקארד" וניתן לרכוש ולהטעין אותו כמעט בכל תחנת מטרו. הכרטיס משמש גם לאוטובוסים. מתכננים הרבה נסיעות? מומלץ לרכוש כרטיס שבועי שעולה 33$, שכן כל נסיעה במטרו עולה 2.75$. מידע נוסף תוכלו למצוא כאן.

פריז

גם פריז עברה לשימוש בכרטיסים חכמים. את הכרטיס החכם תוכלו להנפיק בדלפקים מאוישים שנמצאים בתחנות הגדולות. במידה ונחתם בשעות הלילה או הבוקר ואין ברירה, אז השתמשו בקיוסקים האוטומטים אבל השתדלו להנפיק את הכרטיס בהקדם.  חשוב! יש לצרף תמונת פספורט לכרטיסים החכמים. אי צירוף תמונה עלול לעלות לכם בקנס של 35 אירו. מידע נוסף תוכלו למצוא כאן.

תחבורה ציבורית בברלין

מערכת הרכבות של ברלין מחולקת לרכבת תחתית (U BAHN) ורכבת עילית (S BAHN), ברוב דלפקי התיירות יציעו לכם לקנות כרטיס שנקרא Welcome Berlin, שמאפשר נסיעות חופשיות וכניסה מוזלת לאתרים - אל תתפתו. קנו את הכרטיס השבועי הרגיל. לרוב ההנחות לא משתלמות. מידע נוסף תוכלו למצוא כאן.

מקווים שהשכלתם, למדתם על תחבורה ציבורית בחו"ל ומאחלים לכם טיסה וחופשה נהדרות. קראו גם על טיפים לשימוש נכון בכסף בחו"ל.

יכול לעניין אותך גם

סוגי שקעים בעולם

הטיסה לחו"ל מתקרבת, האריזות כבר בעיצומן וההתרגשות כבר מורגשת. פתאום אתם נזכרים "איך מטעינים את הנ...

הטיסה שלכם בוטלה או איחרה? כך תקבלו פיצוי

אחד הדברים המרגיזים ביותר בעולם התעופה הוא כאשר הטיסה שהיינו אמורים לטוס בה התבטלה או שהיא מאחרת....

חופשת סקי באנדורה - כל מה שצריך לדעת

העולם אותו הכרנו השתנה מזמן, ואיתו כמעט כל אספקט בחיים שלנו. בעקבות התפרצות הקורונה, מדינות רבות ...