דגל מדינה

כנסיית סנט לזרוס

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרי דת מבנים היסטוריים

כנסיית סנט לזרוס היא כנסייה אורתודוקסית עתיקה הממוקמת בעיר לרנקה שבקפריסין. הכנסייה נחשבת לאחד מציוני הדרך הדתיים החשובים ביותר בעיר והיא גם אחת הכנסיות הנוצריות העתיקות והמשמעותיות ביותר באי קפריסין. לפי האמונה הרווחת הכנסייה נוסדה במאה ה-9, והיא מוקדשת לסנט לזרוס, שהיה דמות מקראית והקדוש הפטרון של לרנקה.

קרא עוד

על פי המסורת, לזרוס הקדוש היה חבר של ישוע המשיח, וזה הקים אותו מהמתים. לאחר תחיית המתים שביצע בו ישוע, נסע לזרוס הקדוש לקפריסין, שם הפך לבישוף הראשון של קיטיון (השם העתיק של לרנקה). הכנסייה נבנתה במקום בו סברו כי נקבר לזרוס הקדוש לאחר מותו. במהלך ההיסטוריה ומאות השנים שעברו מאז, הכנסייה עברה שיפוצים ושחזורים רבים, אך המבנה והעיצוב הבסיסיים שלה נותרו ללא שינוי.

הארכיטקטורה של הכנסייה היא דוגמה יפה לסגנונות ביזנטיים וגותיים באי קפריסין. חלקה החיצוני של הכנסייה עשוי מאבן מקומית, עליה ממוקמת כיפה גדולה בצורת פעמון הנתמכת בארבעה עמודים. הכניסה לכנסייה מוקפת בשני מגדלי פעמונים גבוהים, שנוספו במאה ה-18. בתוך הכנסייה, המבקרים יכולים להתפעל מציורי קיר יפהפיים ואייקונים שמקורם במאות ה-17 וה-18. הקירות והתקרות מכוסים בעיצובים מורכבים ובסצנות דתיות, המשקפות את ההיסטוריה העשירה של הכנסייה ואת משמעותה הדתית לאורך ההיסטוריה.

אחד המאפיינים המדהימים ביותר של כנסיית סנט לזרוס הם חדרי האבן התת קרקעיים שלה, שנמצאים מתחת לכנסייה. חדרי האבן הללו שנקראים גם קריפטה, נחשבים לפי האמונה הרווחת, למקום המנוחה האחרון של לזרוס הקדוש. דבר זה הופך את מקום זה לאחד מאתרי העלייה לרגל החשובים בקפריסין. הקריפטה נגישה דרך גרם מדרגות צר, והמבקרים יכולים לראות את קברו של לזרוס הקדוש, המכוסה בסרקופג כסוף. על פי המסורת, הקבר התגלה במאה ה-9, ובתוכו נמצאו שרידי הקדוש לזרוס. הקבר נחשב לשריד קדוש, ומבקרים רבים מגיעים לכנסייה כדי להתפלל ולחלוק כבוד לסנט לזרוס.

לאורך ההיסטוריה שלה, כנסיית סנט לזרוס הייתה מרכז דתי ותרבותי חשוב בלרנקה. לכנסייה יש תפקיד משמעותי בפיתוח העיר והאי קפריסין, והיא ממשיכה להיות מקום פולחן ועלייה לרגל עבור בני כל הדתות. הכנסייה פתוחה למבקרים מדי יום, וסיורים מודרכים זמינים למי שרוצה ללמוד עוד על ההיסטוריה ומשמעותה. הביקור בכנסיית סנט לזרוס הוא חוויה ייחודית ובלתי נשכחת המאפשרת למבקרים להתחבר למורשת התרבותית והדתית העשירה של קפריסין.

Play Video

מידע חשוב על כנסיית סנט לזרוס

בתשלום?

לא

שעות הפתיחה בכנסיית סנט לזרוס:

ראשון 6:30-12:30, 15:30-18:30 | שני-שבת 8:30-12:30, 14:30-17:30

טלפון בכנסיית סנט לזרוס:

כתובת כנסיית סנט לזרוס:

Πλατεία, Ayiou Lazarou, Larnaca, Cyprus

אטרקציות נוספות באזור כנסיית סנט לזרוס

אגמי המלח של לרנקה

אגמי המלח של לרנקה הם פלא טבע מיוחד ויוצא דופן, שנמצאים רק כמה קילומטרים מחוץ לעיר. אגמ...
אגמי המלח של לרנקה

חוף פיניקודס

חוף פיניקודס נחשב לאחד החופים היותר פופולריים בעיר לרנקה שבקפריסין. החוף משתרע על 600 מ...
חוף פיניקודס

המוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה

המוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה הוא מוסד תרבותי הממוקם בלב לרנקה, קפריסין. המוזיאון הוקם ...
המוזיאון הארכיאולוגי של לרנקה
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}