לאן אפשר לטוס? מדינות ירוקות ואדומות

שימו לב - באתר מופיעות רק חלק ממדינות העולם, אנו עובדים במרץ על עדכון האתר והוספת יעדים נוספים. בנוסף, ליעדים רבים, בין אם מדינות ירוקות או אדומות, יש נהלי כניסה שונים. על הנוסעים להתעדכן בהנחיות המפורסמות מטעם כל מדינה, ניתן להתעדכן בהנחיות הללו על ידי לחיצה על המדינה הרצויה ברשימה למטה.

רוצים לדעת ראשונים מתי השמיים נפתחים? להתעדכן לגבי הנחיות ברגע שהן מתפרסמות? לטוס לפני כולם? תנו לרינגו התרנגול לטפל בכם ולקרקר בכל פעם כשיש חדש - לחצו כאן לפרטים נוספים

צבעים ומשמעויות

מדינות ירוקות - מדינות אשר על השבים מהן לא חלה חובת הבידוד כל עוד לא שהו המדינה אדומה במהלך ה- 14 יום הקודמים לטיסתם לישראל.

מדינות אדומות  - המגיעים לישראל ממדינות אדומות יהיו מחוייבים בבידוד.

מדינות ירוקות

אין מדינות ירוקות

מדינות אדומות

לאן אפשר לטוס?

 

לאן אפשר לטוס היא רק אחת השאלות שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מזמין כרטיס טיסה. העולם מאז תחילת 2020 הוא כבר לא העולם שהכרנו. גבולות נסגרו, מדינות יצרו נהלי כניסה, חלקן החמירו וחלקן העדיפו שלא. חברות תעופה נאלצו להתיישר עם ההנחיות ולאכוף אותן בנמלי התעופה, מה שגרם לכל התהליך הזה של נסיעה להפוך להיות מאוד מורכב ומייגע. אנו באתר טריפאינפו TripInfo, ננסה לשפוך אור על הסוגיה ולאפשר לכם לקבל את המידע האיכותי והעדכני ביותר בעניין זה.

האם אדרש לבידוד?

 

ברוב המקומות תידרשו לבידוד בכניסה ונכון לכתיבת שורות אלה כל מדינות העולם הוגדרו על ידי מדינת ישראל כמדינות אדומות, כלומר מדינות שהמגיעים מהן מחוייבים לבידוד של 14 יום בישראל. מה שהופך את הנסיעות הקז'ואליות שלנו (לשלושה ימים למשל) לפחות רלוונטיות

מה תמיד כדאי שיהיה לפני הנסיעה?

 

ברוב המוחלט של המקרים תידרשו להציג אישור שביצעתם בדיקת קורונה ויצאתם שליליים. האישור חייב להיות באנגלית. רוב קופות החולים ומי שעושה בדיקות קורונה מודע לכך ומאפשר זאת. את הבדיקה מומלץ לבצע עד 72 שעות לפני הטיסה כדי שתספיקו לקבל תשובה בזמן ולעמוד בדרישות של רוב היעדים. 

בנוסף, מדינת ישראל דורשת הצהרת בריאות הן ביציאה והן בכניסה. את ההצהרות האלה יש למלא באופן אלקטרוני באתר משרד הבריאות. 

האם יש צורך באישורים נוספים?

 

לעיתים כן, בחלק מהמדינות תצטרכו למלא הצהרות בריאות, בחלק מהמדינות תידרשו להציג צילום דרכון (תמיד כדאי שיהיה לכם בתיק!). באתר שלנו תוכלו כמובן למצוא את כל ההנחיות ולינקים לקבצים השונים וכמובן מידע נוסף שיעשה לכם חיים קלים בדרך לחו"ל. 

מה לגבי קונקשנים?

 

כאשר מבצעים מעבר במדינה מסויימת יש לעמוד גם בכללי המדינה שאתם מתוכננים לעבור דרכה, גם אם לא נכנסתם אליה בכלל. הסיבה היא שאתם באים במגע עם אנשי צוות אוויר ועובדי נמל התעופה ולכן אין ברירה אלא לעמוד בדרישות. 

מה זה אומר מדינות ירוקות ומדינות אדומות?

 

החלוקה למדינות ירוקות ומדינות אדומות היא חלוקה של משרד הבריאות בישראל. איך שמדינת ישראל מתייחסת למדינה אחרת זה לאו דווקא זהה לאיך שאותה מדינה מסתכלת על מדינת ישראל. בנוסף, בחלק מהמדינות אין חלוקה לאדום וירוק אלא לקטגוריות למשל. נכון להיום אין הרבה מדינות בעולם שמקבלות ישראלים ללא הגבלה. בנוסף, גם חברות הביטוח בישראל בוחנות את אחוזי התחלואה בעולם ולכן מומלץ לפני שעושים ביטוח שהמדינה שאליה אתם נוסעים אכן כלולה בביטוח שאתם עושים. 

ואם אני מחוסן?

 

קודם כל ברכותינו. מי שהתחסן צפוי בהחלט להנות מהקלות במעברים ממדינה למדינה. עם זאת, עדיין לא נקבעו סטנדרטים אחידים והנושא עדיין בעבודה בארגון התעופה הבינלאומי (יאטא). אנחנו מאוד מקווים שהנושא הזה ייפתר בקרוב ונוכל לחזור לטייל בעולם בחופשיות.

איך עומדים בקצב השינויים של הנהלים?

 

זה קשה, אך אפשרי. בסופו של דבר האחריות על אכיפת הנהלים היא של חברת התעופה איתה הגעתם ליעד ולכן תמיד מומלץ לבדוק באתר שלה לפני הטיסה אם יש איזשהן הנחיות חדשות או נוספות. 

האם מחטאים את המטוסים?

 

ברוב המקרים לא. הסיבה לכך שפשוט אין זמן לעשות את זה. חיטוי של מטוס יכול לקחת בין 30 דקות לשעה וזה בדרך כלל הזמן שהמטוס עומד על הקרקע ולכן חברות התעופה בד"כ מבצעות את החיטוי בזמן המנוחה של המטוס, אם בכלל. לכן אם אתם מתכננים לעלות על מטוס בתקופה הקרובה אנחנו ממליצים לכם כמובן לשים את המסכה כמו שצריך (כן כן, גם על האף), לשמור מרחק ולהביא אלכוג'ל לשימושכם האישי.