דגל מדינה

האקרופוליס של אתונה

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרים היסטוריים מבנים היסטוריים

האקרופוליס של אתונה הוא מצודה עתיקה הממוקמת על מחשוף סלעי מעל העיר אתונה, יוון. האקרופוליס נבנה במאה ה-5 לפני הספירה והיה מרכז הציוויליזציה היוונית העתיקה. זהו אחד מהאתרים ההיסטוריים והאדריכליים החשובים בעולם, המושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה.

קרא עוד

האקרופוליס נשלט על ידי שלושה מקדשים עיקריים: הפרתנון, הארכטיון ומקדש אתנה נייקי. הפרתנון הוא המפורסם מבין השלושה והוא נבנה בין השנים 447 ל-438 לפני הספירה כמחווה לאתנה, אלת הפטרון של אתונה. מבנה זה נחשב לפסגת האדריכלות היוונית הקלאסית, עם העמודים בפרופורציות המושלמות, הפסלים המורכבים והאפריזים המדהימים.

הארכטיון נבנה במאה ה-5 לפני הספירה וידוע בקריאטידות המדהימות שלו, שישה פסלי נשים המשמשים כעמודים. מקדש אתנה ניקה, הממוקם בכניסה לאקרופוליס, נבנה במאה ה-5 לפני הספירה וידוע באפריז הסבוך שלו המתאר קרבות בין היוונים והפרסים.

האקרופוליס מכיל גם כמה מבנים חשובים אחרים, כולל ה-Propylaea, שער הכניסה לאקרופוליס, ותיאטרון דיוניסוס, אמפיתיאטרון עתיק שאירח הופעות דרמטיות במהלך שיא הציוויליזציה היוונית.

ההיסטוריה של האקרופוליס באתונה היא ארוכה ומורכבת. האתר מיושב עוד מהתקופה הנאוליתית, והוא שימש מקום פולחן ידוע בהיסטוריה המקומית, עוד מהמאה ה-8 לפני הספירה. הבניינים המקוריים באקרופוליס נהרסו על ידי הפרסים בשנת 480 לפני הספירה, אך הם נבנו מחדש בעשורים הבאים.

במהלך התקופה ההלניסטית, האקרופוליס הורחב וקושט, ורבים מהמבנים שאנו רואים כיום נבנו בתקופה זו. האתר ניזוק ברעידות אדמה במאות ה-2 וה-3 לספירה ובמאה ה-19 שוחזר בהרחבה ומאז מהווה מוקד תיירות מרכזי. כיום, המבקרים יכולים לחקור את האתר ברגל, להתרשם מהארכיטקטורה המדהימה וללמוד על ההיסטוריה והתרבות של יוון העתיקה.

בנוסף למשמעותו ההיסטורית והארכיטקטונית, האקרופוליס באתונה הוא גם סמל לדמוקרטיה ולחופש. על האקרופוליס הקימו היוונים את שיטת הממשל הדמוקרטית שלהם, וכאן נעשו הצעדים הראשונים לקראת דמוקרטיה מודרנית.

בסך הכל, האקרופוליס באתונה הוא אנדרטה מעוררת כבוד לתחכום וליצירתיות של האדם. הארכיטקטורה המדהימה וההיסטוריה העשירה שלו הופכים אותו לאחד מאתרי התרבות החשובים בעולם, והמשך שימורו חיוני להבנת יוון העתיקה ומקורותיה של הציוויליזציה המערבית.

Play Video

מידע חשוב על האקרופוליס של אתונה

בתשלום?

סיור בהאקרופוליס של אתונה:

שעות הפתיחה בהאקרופוליס של אתונה:

כל ימות השבוע 8:00-20:00

טלפון בהאקרופוליס של אתונה:

כתובת האקרופוליס של אתונה:

אטרקציות נוספות באזור האקרופוליס של אתונה

האודאון של הרודס אטיקוס

האודאון של הרודס אטיקוס, הוא אמפיתיאטרון עשוי אבן, הממוקם במדרון הדרום מערבי של האקרופו...
האודאון של הרודס אטיקוס

מוזיאון האקרופוליס

מוזיאון האקרופוליס הוא מוזיאון בעל שם עולמי באתונה, הממוקם למרגלות גבעת האקרופוליס. הוא...
מוזיאון האקרופוליס

Hellenic Motor Museum

Hellenic Motor Museum הוא יעד חובה לכל מי שמתעניין במכוניות, טכנולוגיה והיסטוריה. הוא מ...
Hellenic Motor Museum
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}