טפסים והנחיות – איך להגיע מוכנים לטיסה?

טפסים והנחיות – איך להגיע מוכנים לטיסה?

מזל טוב! בדקתם לאן אפשר לטוס והזמנתם טיסה לחו"ל, מה עכשיו? הכנו לכם מדריך שיאפשר לכם לטוס כמו מקצוענים. לפני שנתחיל חשוב שיהיה בידכם את כל הפרטים הבאים: 

  • דרכונים או צילומי דרכון של כל הנוסעים
  • כרטיסי טיסה 
  • פרטי מלון או דירה שאליהם תגיעו לאחר הנחיתה
  • רשימת כל המדינות שביקרתם בהם ב- 14 ימים האחרונים

בודקים מה ההנחיות המעודכנות ביותר

אם אתם נוסעים מישראל ולא הייתם באף יעד אחר ב- 14 ימים האחרונים לחצו כאן כדי להגיע למדריך המרכז שלנו להנחיות ביעדים הפופולריים.

כדי לדעת מה ההנחיות המעודכנות ביותר ולבדוק אם אתם עומדים בהן אנחנו ממליצים להיכנס שלושה ימים לפני הטיסה לאתר טרוולדוק, האתר הוא פרי פיתוח של חברת ICTS שמושך נתונים מיאטא, ארגון התעופה הבינלאומי ומציג אותם באופן מיטבי. שימו לב כי לעיתים מתפרסמות ידיעות בתקשורת שאינן מעודכנות במערכות, חברות התעופה בודקות את ההנחיות לפי המידע שמגיע מיאטא ובמידה ויש סתירה בין הנתונים מומלץ לוודא מול חברת התעופה או סוכן הנסיעות.

traveldoc-corona

לאחר שנכנסנו לאתר, נבחר את המדינה שאנחנו רוצים לבדוק לגביה ונגלל מטה כדי לבדוק את ההנחיות המעודכנות. האתר מציג לנו תמצית של ההנחיות לגבי מי יכול להכנס, על מנת להציג את ההנחיות במלואן נלחץ על כפתור ה- Read More שנמצא בתחתית המסך מצד שמאל.

traveldoc-corona2

 

חשוב לדעת! היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו. איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ובו בלבד. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.

איך קוראים את ההנחיות?


ההנחיות מחולקות לנושאים: מסיכות, הגבלות כניסה, בדיקות, טפסים, בידוד והגבלות יציאה. בעיקרון הכלל הקובע הוא שאם משהו אינו רשום בתקנות – הוא מותר.

 

הנחיות לכל היוצאים מישראל


תנאים ליציאה מישראל – לקראת היציאה מישראל, על כל נוסע להצטייד במסמכים הבאים ולהציגם במעבר הגבול:

בדיקת קורונה לפני טיסה – כל היוצאים מישראל ששהו בארץ מעל 72 שעות, למעט בעלי תעודת החלמה או תעודת חיסון בתוקף, נדרשים להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, שבוצעה במהלך 72 השעות לפני היציאה מישראל. מומלץ לבצע את הבדיקה במכון פרטי המאושר על ידי משרד הבריאות. למידע על בדיקת קורונה לפני טיסה לחצו כאן.

טופס יציאה מישראל – יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך והצהרה שאינך תבקר במדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית, אלא אם קיבלת אישור מוועדת חריגים לכך.  אזרחים ותושבים מעל גיל 16 מחויבים במילוי הטופס.

ליוצאים למדינה ברמת סיכון מרבית בלבד – במידה ואתם אזרחי ישראל, יש לקבל אישור על כך מועדת החריגים – לחצו כאן על מנת להגיש בקשה.

פרטים נוספים לגבי מדיניות ישראל ליוצאים לחו"ל ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.

מילוי טפסים עבור מדינת היעד

כמעט כל מדינה בעולם יצרה טופס כזה או אחר שיש למלא לפני הכניסה ליעד. בחלק מהיעדים תצטרכו לפרט היכן אתם מתאכסנים, עם איזו טיסה אתם מגיעים, פרטי בדיקות קורונה ועוד. את הלינק לטפסים תוכלו למצוא בטרוולדוק, בדיוק איך שבדקתם את ההנחיות המעודכנות ביותר. חשוב להקפיד על מילוי נכון של הטפסים ולעשות זאת בסמוך ליום הטיסה (מומלץ החל מ- 24 שעות לפני המראה).

הנחיות לכל הנכנסים לישראל

בדיקת קורונה בחו"ל – נוסע נכנס ששהה מחוץ לישראל מעל 72 שעות, אזרחים זרים ואיש צוות שאמור לשהות בישראל מעל 72 שעות בישראל, נדרשים להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה מסוג PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני היציאה מהמדינה האחרת והכניסה לישראל, כולל בעלי תעודת החלמה או תעודת חיסון בתוקף. יש לבצע את הבדיקה במכון פרטי. ניתן להגיש בקשה להיכנס ללא בדיקה בקישור הזה.

באתר שלנו תוכלו למצוא המלצות למעבדות לצורך ביצוע בדיקת קורונה לפני החזרה לארץ – לחצו כאן כדי לעבור לרשימת המעבדות. במידה ולא מופיעה המלצה אנחנו ממליצים לכם לפנות לדלפק הקבלה במלון או למארח שלכם שיעזרו לכם למצוא את המכון הפרטי הטוב ביותר בסביבתכם.

טופס הצהרת נוסע נכנס – משרד הבריאות דורש שכל הנוסעים ימלאו טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל במהלך 24 שעות שלפני הטיסה. גם כאן, מדובר בטופס אלקטרוני, שיש להדפיס או לשמור עותק דיגיטלי של אישור העלייה לטיסה ולהציגם בפני נציגי חברת התעופה. 

בדיקת קורונה בכניסה לארץ – כל מי שנכנס לישראל מחוייב לבצע על חשבונו בדיקת PCR בעת הנחיתה. הבדיקה מתבצעת באולם בדיקות יעודי הנמצא לפני היציאה מהטרמינל. מומלץ מאוד להירשם ולשלם מראש 80 שקלים כדי לחסוך זמן וכסף (100 שקלים למשלמים במקום). ניתן להזמין מראש בלינק הזה. שימו לב, החל מה- 16/7 כל מי שמגיע לארץ כולל מחוסנים ומחלימים מחוייב בבידוד של 24 שעות או עד קבלת תשובה שלילית מהבדיקה שעשיתם בנתב"ג.

בידוד – מי שמחזיק בתעודת מתחסן או מחלים אינו מחוייב בבידוד למעט מי שמגיע מיעד שברמת סיכון מירבית או ממדינות שיש לגביהן אזהרת מסע חמורה (לרשימת המדינות לחצו כאן).  כל מי שאינו מחוסן או מחלים (כולל ילדים) מחוייב בבידוד של 14 יום שניתן לקצר ל- 7 ימים עם 2 בדיקות קורונה שליליות (אחת בכניסה לארץ והשנייה ביום השביעי).

להנחיות מלאות ופרטים נוספים לחצו כאן.