טפסים לטיסה – איך להגיע מוכנים לשדה?

טפסים לטיסה – איך להגיע מוכנים לשדה?

מזל טוב! בדקתם לאן אפשר לטוס והזמנתם טיסה לחו”ל, מה עכשיו? הכנו לכם מדריך שיאפשר לכם להגיע הכי מוכנים לטיסה. לפני שנתחיל חשוב שיהיה בידכם את כל הפרטים הבאים: 

  • דרכונים או צילומי דרכון של כל הנוסעים
  • כרטיסי טיסה 
  • פרטי מלון או דירה שאליהם תגיעו לאחר הנחיתה
  • רשימת כל המדינות שביקרתם בהם ב- 14 ימים האחרונים

 

בודקים מה ההנחיות המעודכנות ביותר

כדי לדעת מה ההנחיות המעודכנות ביותר ולבדוק אם אתם עומדים בהן יש להיכנס שלושה ימים לפני הטיסה לאתר IATA. ביאטא הכינו טופס המאפשר לנו לקבל את ההנחיות המעודכנות ביותר. 

iata-passport-check
(דף הבית של IATA)

 

נמלא את מדינת היעד ונקיש “המשך” בדף הבא נמלא מאיפה אנחנו ממריאים (ברוב המקרים – ישראל), תאריך הגעה ועזיבה, חברת התעופה (CARRIER) שאיתה אנחנו מתכוונים להגיע, אם ביקרנו במדינות נוספות במהלך ה- 14 ימים אחרונים נוסיף אותם, משך השהייה ביעד, מטרת הביקור והאם אנחנו מחזיקים כרטיס חזור. נסמן שאנחנו מסכימים לתנאים ונקיש “המשך”. בדף השני נתבקש להקיש את פרטי הדרכון שלנו, ברגע שנכניס את הלאום אוטומטית האתר ימלא את המדינה המנפיקה, התושבות והיכן נולדתם (מידע זה יכול לעזור לאתר במידה וליעד מסויים יש הקלות לתושבים של מדינות מסויימות). נציין את תאריך הלידה שלנו ואת סוג הדרכון שאנחנו מחזיקים (ביומטרי או במידה ולא החלפתם לדרכון ביומטרי הדרכון הישן נקרא Machine Readable). לאחר שסיימנו בדף השלישי נקבל את התוצאה וההנחיות המעודכנות ביותר.

כל מדינה מפרטת מי יכול או לא יכול להיכנס בשעריה. ההוראות הן מאוד ברורות וחד משמעיות. במידה ונתקלתם בהוראה שאינה ברורה, ניתן לפנות לחברת התעופה או לנציגות המדינה בישראל ולברר מולם. שימו לב שכל “הנחייה” מפורטת בפיסקה משלה – אם הטקסט לא מופיע באותו פיסקה הוא לא קשור אחד לשני.

כמעט בכל יעד תצטרכו להגיע עם תוצאה שלילית של בדיקת קורונה. מידע לגבי בדיקת קורונה שלפני הטיסה ניתן למצוא כאן. בנוסף יהיה עליכם למלא לפחות 3 טפסים בדרך אל היעד. שניים של מדינת ישראל ועוד טופס של מדינת היעד.

מילוי טפסים עבור נוסע יוצא מישראל

כל הנוסעים המבקשים לטוס מישראל נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל במהלך 24 השעות שלפני הטיסה. ההצהרה היא אלקטרונית ולאחר שתמלאו את ההצהרה תקבלו אישור או סירוב. יש למלא בטופס הצהרת נוסע יוצא מישראל את הפרטים האישיים של המבקשים לטוס, כולל כל הנוסעים הנלווים (ילדים קטינים). 

בנוסף, יש להקפיד למלא את הצהרת הבריאות במלואה. את אישור העלייה לטיסה יש להדפיס או לשמור עותק דיגיטלי (מומלץ להחזיק את שניהם), ולהציגו בכניסה לטרמינל ובפני נציגי חברת התעופה בצירוף כרטיס טיסה.

מילוי טפסים עבור מדינת היעד

כמעט כל מדינה בעולם יצרה טופס כזה או אחר שיש למלא לפני הכניסה ליעד. בחלק מהיעדים תצטרכו לפרט היכן אתם מתאכסנים, עם איזו טיסה אתם מגיעים, פרטי בדיקות קורונה ועוד. את הלינק לטפסים תוכלו למצוא באתר IATA (יש להקיש על המדינה שאליה אתם נוסעים) שבו בדקתם את ההנחיות המעודכנות ביותר. חשוב להקפיד על מילוי נכון של הטפסים ולעשות זאת בסמוך ליום הטיסה (מומלץ החל מ- 24 שעות לפני המראה).

מילוי טפסים עבור נוסע נכנס לישראל

בחזרתכם לישראל, משרד הבריאות דורש שכל הנוסעים ימלאו טופס הצהרת נוסע נכנס במהלך 24 שעות שלפני הטיסה. גם כאן, מדובר בטופס אלקטרוני, שיש להדפיס או לשמור עותק דיגיטלי של אישור העלייה לטיסה ולהציגם בפני נציגי חברת התעופה. 

שימו לב כי מדינת ישראל דורשת מכל מי שנכנס אליה לעשות בדיקת קורונה החל מ- 72 שעות לפני ההמראה. מידע לגבי בדיקת קורונה ביעד ניתן למצוא כאן. במידה והיעד שלכם אינו מופיע בכתבה, מומלץ לפנות לדלפק הקבלה במלון שאתם מתאכסנים בו ולברר עם העובדים היכן ניתן לבצע בדיקת קורונה לפני טיסה (חשוב שתציינו שזה עבור טיסה ולא בדיקה רגילה).