דגל מדינה

גן החיות שנברון

עדכון אחרון: 14/10/2023

גני חיות ואקווריום

גן החיות שנברון הוא פארק זואולוגי יוצא דופן הממוקם בתוך השטח הנרחב של ארמון שנברון בווינה, אוסטריה. עם היסטוריה שראשיתה במאה ה-18, הוא מוכר כגן החיות העתיק ביותר הפועל ברציפות בעולם. גן החיות שנברון הוא לא רק מקום בילוי אלא גם מרכז לשימור, חינוך ומחקר, המציג מגוון רחב של מיני בעלי חיים ומקדם מאמצי שימור לחיות הבר.

קרא עוד

גן החיות הוקם בשנת 1752 על ידי המלוכה ההבסבורגית, בתור בית תצוגת חיות אימפריאלי, שנועד תחילה להנאה פרטית של משפחת המלוכה. עם השנים הוא גדל בגודלו ובחשיבותו, ופתח את שעריו לציבור בשנת 1779. כיום הוא משתרע על שטח מרשים של 17 דונם ומהווה בית למעל 700 מינים, מה שהופך אותו לתורם משמעותי לשימור המגוון הביולוגי העולמי.

אחד ההיבטים הבולטים של גן החיות שנברון הוא המחויבות שלו לרווחת בעלי חיים ושימור הזנים. גן החיות מתמקד באספקת בתי גידול טבעיים ומרווחים לתושביו, תוך התחקות כמעט מקורית אחר הסביבות הטבעיות של הזנים שחיים בו. המתחמים נועדו להתאים לצרכים הספציפיים של כל מין, להבטיח את רווחתם ולעודד התנהגויות טבעיות. מאמצי גן החיות לשימור בעלי חיים ניכרים במעורבותו בתוכניות רבייה בינלאומיות של מינים בסכנת הכחדה, כגון פנדות ענק, ברדלסים ולוטרות אירופאיות.

המבקרים בגן החיות שנברון יכולים לצאת למסע סוחף דרך אזורי נושא שונים, כאשר כל אחד מייצג אזורים שונים בעולם. מהסוואנה האפריקאית ועד ליער הגשם של האמזונס, גן החיות מציע חקר שובה לב של מערכות אקולוגיות מגוונות והיצורים המרתקים המאכלסים אותן. המבקרים יכולים לצפות מקרוב בחתולים גדולים מלכותיים, פרימטים שובבים, ציפורים אקזוטיות ושפע של חיות אחרות, מה שמטפח הבנה והערכה רבה יותר לחיות הבר.

גן החיות שנברון הוא לא רק מקום ללמידה ושימור אלא גם מקור בידור למבקרים בכל הגילאים. הוא מציע מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות, כולל הפעלות האכלה, מופעי בעלי חיים ופינת ליטוף לילדים. אזורי המשחקים הנרחבים של גן החיות מספקים הזדמנות למבקרים צעירים לעסוק במשחק אינטראקטיבי וללמוד על עולם הטבע באמצעות חוויות מעשית.

Play Video

מידע חשוב על גן החיות שנברון

בתשלום?

שעות הפתיחה בגן החיות שנברון:

כל ימות השבוע 9:00-18:30

טלפון בגן החיות שנברון:

כתובת גן החיות שנברון:

Maxingstraße 13b, 1130 Wien, Austria

אטרקציות נוספות באזור גן החיות שנברון

פארק פראטר

פארק פראטר הוא אזור פנאי אהוב הממוקם בוינה, אוסטריה. פארק רחב ידיים זה, היה יעד פופולרי...
פארק פראטר

ארמון שנברון

ארמון שנברון (Schönbrunn palace), הממוקם בוינה, אוסטריה, הוא פלא ארכיטקטוני ואתר מורשת ...
ארמון שנברון

ארמון בלוודר

ארמון בלוודר (Belvedere Palace), הממוקם בוינה, אוסטריה, הוא יצירת מופת ארכיטקטונית מפוא...
ארמון בלוודר
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}