דגל מדינה

קתדרלת סטפנוס הקדוש

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרי דת מבנים היסטוריים

קתדרלת סטפנוס הקדוש, היא יצירת מופת ארכיטקטונית וסמל אהוב של העיר וינה באוסטריה. קתדרלה גותית מלכותית זו ממוקמת בלב העיר ונחשבת לעדות להיסטוריה העשירה, המורשת התרבותית והמשמעות הרוחנית של וינה.

קרא עוד

בניית קתדרלת סטפנוס הקדוש החלה במאה ה-12 ונמשכה במשך כמה מאות שנים, עם תוספות ושיפוצים שונים שתרמו לסגנונה האדריכלי הייחודי. הצריח המתנשא של הקתדרלה, המגיע לגובה של 136 מטרים, ניצב על קו הרקיע של וינה והפך לנקודת ציון אייקונית בעיר.

החלק החיצוני של הקתרדלה מציג לראווה גילופי אבן מורכבים, כלי עץ משוכללים וגרגוילים מעוטרים שמוסיפים נופך של פאר גותי. המאפיין המוכר ביותר הוא גג הרעפים הרב-צבעוני, המורכב מ-230,000 אריחי קרמיקה מזוגגים המסודרים בדוגמת פסיפס. הגג הוא תענוג ויזואלי, עם הגוונים התוססים שלו המשלבים ירוק, צהוב ואדום ויוצרים ניגוד בולט מול חזית האבן האפורה.

בכניסה לקתדרלה, המבקרים מתקבלים בתחושת ציפייה ויראת כבוד. פנים המבנה מרשים לא פחות, וכולל קשתות נוסקות, קמרונות מצולעים וחלונות ויטראז’ עדינים המאפשרים לזרמים של אור צבעוני להסתנן דרכם. הפאר של הקתדרלה מוגבר על ידי המזבח הגבוה המפואר, המעוטר בפסלים מורכבים ופרטי זהב מורכבים.

אחת האטרקציות המשמעותיות ביותר בתוך קתדרלת סטפנוס הקדוש היא פעמון פומרין, פעמון הכנסייה המצלצל השני בגודלו באירופה. משקלו של הפעמון הוא כ-20,130 קילוגרם, בעל גוון עמוק ובהל הד המהדהד בקתדרלה ומציין אירועים משמעותיים וחגיגות דתיות.

הקתדרלה מכילה גם קפלות רבות, כל אחת עם הסגנון והיצירות הייחודיות שלה. קפלת הצלב, למשל, כוללת יצירת מזבח מדהימה המתארת את צליבתו של ישו, בעוד הקפלה של סנט אליגיוס מעוטרת בציורי קיר עדינים ועבודות אבן מורכבות.

טיפוס ב-343 המדרגות לראש המגדל הדרומי מספק למבקרים נוף פנורמי עוצר נשימה של וינה. מנקודת תצפית זו, אפשר להתפעל מהמבנים ההיסטוריים של העיר, מנהר הדנובה המתפתל, ומהמרחב העצום של הנוף שמסביב.

לאורך ההיסטוריה שלה, קתדרלת סטפנוס הקדוש הייתה עדה לאירועים משמעותיים רבים. היא שרדה שריפות, מלחמות ואינספור טרנספורמציות, ועמדה כסמל גמיש לסיבולת וחוסנה של וינה.

Play Video

מידע חשוב על קתדרלת סטפנוס הקדוש

בתשלום?

לא

סיור בקתדרלת סטפנוס הקדוש:

שעות הפתיחה בקתדרלת סטפנוס הקדוש:

פתוח 24 שעות ביממה

טלפון בקתדרלת סטפנוס הקדוש:

כתובת קתדרלת סטפנוס הקדוש:

Stephansplatz 3, 1010 Wien, Austria

אטרקציות נוספות באזור קתדרלת סטפנוס הקדוש

פארק פראטר

פארק פראטר הוא אזור פנאי אהוב הממוקם בוינה, אוסטריה. פארק רחב ידיים זה, היה יעד פופולרי...

ארמון שנברון

ארמון שנברון (Schönbrunn palace), הממוקם בוינה, אוסטריה, הוא פלא ארכיטקטוני ואתר מורשת ...

ארמון בלוודר

ארמון בלוודר (Belvedere Palace), הממוקם בוינה, אוסטריה, הוא יצירת מופת ארכיטקטונית מפוא...
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}