דגל מדינה

המבצר הישן של קורפו

עדכון אחרון: 14/10/2023

אתרים היסטוריים

המבצר הישן של קורפו, הנקרא גם מבצר סן מרקו, הוא אתר פופולארי בקורפו המושך אליו שפע של תיירים מדי שנה. המבצר הוא עדות להיסטוריה העשירה ולמסורת של האי, שעיצבה תרבויות מיוחדות ושונות במשך מאות שנים.

קרא עוד

מבנה המבצר נבנה על ידי הוונציאנים במאה ה-15, ששלטו בקורפו במשך יותר מ-400 שנה. בניית המבצר הייתה לחלק גדול מתוכנית הגנה שתוכננה להגן על האי מפני התקפות עות’מאניות. המבצר תוכננן להיות מגן שיוכל להתנגד למצור ממושך ולהציע מקלט בטוח לאוכלוסיית האי בתקופות לחימה ומתקפה.

המצודה כוללת שני חלקים חשובים: הביצורים החיצוניים, שתוכננו להגן על הנמל, והטירה הפנימית, שהפכה ללב הכלילי של המבצר ולמשכן של המושלים הוונציאנים. הביצורים החיצוניים מאופיינים באמצעות חומות גדולות ומבצרים רבים, שהוצבו בצורה אסטרטגית לשמירה והתנגדות להתקפות ימיות.

בשונה מהביצורים החיצוניים, הטירה הפנימית היא מבוך של סמטאות צרות, חצרות ומבנים, ביניהם נמצאים ארמון המושל, כנסיית סנט ג’ורג’ וכמה צריפים. ארמון המושל הוא מבנה מפואר, עם כניסה מרשימה וחצר רחבת ידיים. הארמון התחלף למגורים של המושלים הוונציאנים ולאחר מכן עבר לשימוש של הבריטים לאורך כל השליטה שלהם באי.

כנסיית סנט ג’ורג’ היא אחד המבנים המפורסמים ביותר במבצר. זוהי דוגמא מדהימה למבנה ונציאני, עם מגדל פעמונים גבוה ועיטורים עשירים בתוכו. הכנסייה שימשה כמקום פולחן לקהילה הקתולית של קורפו במשך מאות שנים, ועד היום משמשת כמוקד לטקסים דתיים.

המבצר מילא תפקיד חיוני בהיסטוריה של קורפו והיה לחלק מאירועים רבים וגדולים במשך מאות שנים. הוא הותקף ונכבש על ידי העות’מאנים, הצרפתים והבריטים, שכולם הותירו את חותמם במבנה ובהיסטוריה שלו. במהלך מלחמת העולם השנייה, המבצר שימש כמקלט בטוח מפצצות, והיווה מקלט מרכזי לאזרחי מההפגזות האוויריות.

אם אתם מחפשים פיסת היסטוריה מעניינית ומיוחדת בקורפו, אתם חייבים להגיע לביקור במבצר הזה. האזור יספק לכם חוויה עתיקה ויוצאת דופן עם נופים מהפנטים שישתקפו ממנו.

Play Video

מידע חשוב על המבצר הישן של קורפו

בתשלום?

שעות הפתיחה בהמבצר הישן של קורפו:

כל ימות השבוע 8:00-20:00

טלפון בהמבצר הישן של קורפו:

כתובת המבצר הישן של קורפו:

אטרקציות נוספות באזור המבצר הישן של קורפו

השוק בעיר העתיקה

השוק בעיר העתיקה של קורפו, הוא אזור הומה בתיירים שנמצא בחלק ההיסטורי של העיר. העיר העתי...
השוק בעיר העתיקה

Aqualand Corfu Water Park

Aqualand Corfu Water Park הוא פארק מים שנחשב לאטרקציה מפורסמת באי קורפו. פארק המים הוא ...
Aqualand Corfu Water Park

המנזר הקדוש של פנגיה ולצ'רנה

המנזר הקדוש של פנגיה ולצ'רנה (Panagia Vlacherna) הוא מנזר יווני אורתודוקסי מדהים, הנמצא...
המנזר הקדוש של פנגיה ולצ’רנה
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}