דגל מדינה

טיימס סקוור

עדכון אחרון: 14/10/2023

מבנים מיוחדים
אזורי קניות

הטיימס סקוור היא הכיכר המרכזית שנמצאת בלב העיר ניו באי מנהטן. היא מוכרת בתור יעד מרכזי לתיירים מכל רחבי העולם, אשר רוצים להגיע ולחזות בקסם שהיא מאופיינת בו. הכיכר ממוקמת במפגש הרחובות 45 וברודווי, כתובת שנחשבת לידועה ומפורסמת ונשמעת הרבה פעמים בסרטים וסדרות מוכרים אשר מצולמים ברחבי העיר. רחבת הכיכר מזוהה עם שלטי החוצות הגדולים שמכסים את כל הבניינים הסובבים אותה, ועם העסקים שפוקדים אותה בתנועה מתמשכת של 24 שעות ביממה. האזור ידוע כאזור מרכזי לתיירים בעיר וגם ככיכר המרכזית לקיום חגיגות מיוחדות כמו ערב השנה האזרחית החדשה.

קרא עוד

רחבת הטיימס סקוור נחשבת לאחד ממוקדי הפרסום החשובים והיקרים ביותר בעולם, וכל מותג בינלאומי גדול יכול להתגאות בלפחות שלט פרסום אחד שהוא הציב שם. ברחבת הכיכר נמצאות אין ספור רשתות מזון מהיר גדולות ומפורסות וכמו כן גם שפע של מסעדות, אטרקציות, חנויות של מותגים גדולים ועוד. אחד הדברים הכי מזוהים עם הטיימס סקוור הם אמני הרחוב שפוקדים את האזור, תוכלו לפגוש שם אמנים מסוגים שונים ומגוונים, כאלה שלבושים כמו דמויות מוכרות, רקדנים, זמרים, נגנים, חקיינים, פעלולנים ועוד.

בעבר הכיכר הייתה ידועה בזכות שלטי הניאון הגדולים שפקדו אותה, דבר שאפילו נכנס לחוק והפך לדרישה מכל בעל עסק באזור הכיכר להציב שלט ניאון גדול בקדמת העסק שלו, על מנת לשמור על המראה האחיד והאופייני לאזור. עם השנים שלטי הניאון הוחלפו במסכים אלקטרוניים גדולים שמקיפים את כל הבניינים מסביב, בדומה לאזור שיבויה ביפן ועוד אזורי פרסום גדולים וידועים בעולם.

שמה המקורי של הכיכר היה כיכר לונגאייקר, אך השם שונה עם הזמן בעקבות אדולף אוקס שהעביר את משרדי חברת העיתון שלו, הניו יורק טיימס, לבניין ברחבת הכיכר. הסיפור התחיל ממעבר המשרדים, לאחר מכן אוקס החליט לשכנע את ראש עיריית ניו יורק בזמנו, להקים תחנת רכבת תחתית בסביבת הכיכר, על מנת שהעובדים יוכלו להתנייד לעבודה בנוחות. ראש העיר שהשתכנע דיי במהרה הורה על הקמת התחנה באזור הכיכר וזו נקראה תחנת טיימס סקוור, על שם משרדי החברה שהיו בקרבתה. בתאריך 8 באפריל 1904, שונה שם הכיכר באופן רשמי ל”כיכר טיימס” או כמו שמכנים אותה – טיימס סקוור. שלושה שבועות בלבד לאחר הכרזת השם החדש של הכיכר, פורסם בה שלט החוצות הראשון. בשנת 1913 משרדי החברה של כיכר טיימס עברו לבניין חדש, אך שם הכיכר נותר. הבניין שנהג לשמש כמשרדי החברה הפך להיות המוקד המרכזי לחגיגות השנה האזרחית החדשה בניו יורק.

מנהג הזיקוקים בחגיגות השנה החדשה נהג להתקיים מגג הבניין שנמצא בכיכר, אך זה בוצע רק בין השנים 1904-1906, לאחר מכן ראש עיריית ניו יורק החליט לאסור על מנהג זה מלהתקיים ומאז ועד היום הוא הוחלף במנהג אחר, שהוא הורדת כדור ענק מראש הבניין אל הקהל.

במהלך שנות העשרים הכיכר הייתה ידועה כמוקד מרכזי לתעשיית המין בעיר. היה ניתן למצוא שם שירותי מין, חנויות, מופעים ועוד. כל אלה חדלו מלהתקיים במהלך שנות ה-90 כאשר ראש עיריית ניו יורק דאז, רודולף ג’וליאני, החליט לאסור על כל פעילות מסוג זה באזור הכיכר ובכך הכיכר “התנקתה” מתעשייה זו.

Play Video

מידע חשוב על טיימס סקוור

בתשלום?

לא

סיור בטיימס סקוור:

שעות הפתיחה בטיימס סקוור:

24 שעות ביממה

כתובת טיימס סקוור:

Times Square, Manhattan, NY 10036, United States

אטרקציות נוספות באזור טיימס סקוור

גשר ברוקלין

גשר ברוקלין הוא גשר תלוי הנתמך בעזרת כבלים עשויי פלדה וממוקם ברובע ברוקלין בעיר ניו יור...
גשר ברוקלין

פסל החירות

פסל החירות שנקרא בשמו המלא "חירות מאירה את העולם" הוא פסל עצום בדמות אלה הנושאת לפיד, ה...
פסל החירות

סנטרל פארק

הסנטרל פארק הוא פארק ענק וידוע הממוקם בלב העיר ניו יורק. הפארק בנוי בצורה מלבנית והוא מ...
סנטרל פארק
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}